E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

qeveri

Albin Kurti: Kur Vetëvendosja të jetë në qeveri nuk do e respektojmë marrëveshjen e Washingtonit

Albin Kurti ka deklaruar se nëse Vetëvendosja kthehet në qeverisje, nuk do të respektojë marrëveshjen e Washingtonit më 4 shtator. Kurti ka thënë se ajo...

Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka marrë sot mandatin për formimin e Qeverisë së re, pak kohë pasi koalicioni i udhëhequr nga ai doli...

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiç dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një...

Haradinaj: Futja e PDK-së në qeveri është e pashmangshme

Kryetari i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, deklaron se futja e PDK-së në koalicionin qeverisës është e pashmangshme. I ftuar në emisionin “Rubikon” në Klan...

Albin Kurti: Kjo është qeveri koti, ne vazhdojmë betejën

Ditën e sotme u votua qeveria e re në Kosovë dhe kryeministër u përzgjodh Avdullah Hoti. Ndërkohë së fundmi ka reaguar ish-kryeministri Albin Kurti. Ky i...

Nesër votohet qeveria e re, VV: Do ta kundërshtojmë rrëmbimin e fitores

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë të ditur nëse do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila është caktuar për të...

Kosovë/ Ja kur do zhvillohet seanca për votimin e qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën (nesër) në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria...

Zbardhen emrat e qeverisë “Hoti” në Kosovë

Me vendimin e Gjykatës Kushtetuese në Kosovë që i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi, javën e ardhshme pritet që të mbahet seanca për...

Thaçi: S’duhet të humbet më kohë për formimin e Qeverisë së re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ditën e sotme i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Ndërkohë së fundmi ka reaguar vetë Thaçi përmes një...

Palmer: Kosovës i duhet një qeveri

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherazi i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi së fundmi se...

Të fundit

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, autoritetet ngrenë alarmin për vullkan

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Por frika është shtuar edhe më tej pas alarmit për vullkan. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2...

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...