E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Ndreca: Kjo është qeveria më e mirë në 30 vite. Manjani ironizon: E kemi ndrit

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca, ka deklaruar në emisionin “Opinion” se qeveria e Edi Ramës është më e mira që Shqipëria ka patur në 30 vitet e fundit.

Ai tha se qeveria ka bërë punë të mirë edhe në bashkëqeverisjen me LSI-në, kur në psotin e Ministrit të Drejtësisë ishte Yli Manjani, edhe ky i fundit i ftuar në studio, i cili e ironizoi deklaratën e Ndrecës, duke u shprehur se “e kanë ndritur”.

Pjesë nga biseda në studio:

Ndreca: Qëllimi i zgjedhjeve është të zgjedhë qeverinë më të mirë. Nëse ka ndonjë aktor në treg që ofron qeverisjen më të mirë, sigurisht që është Edi Rama. Ka rezultatet më të mira, është qeveria më e mirë që kemi patur në këto 30 vite, me problematikat e saj.

Manjani: Krahasuar me qeverinë e ’38 edhe më mirë akoma, se me ato statistika jemi duke shkuar.

Ndreca: Ajo pjesë e qeverisë kur zoti Manjani ka qenë ministër Drejtësie, unë mendoj që ka qenë qeverisja më e mirë referuar produkteve që ajo ka sjellë për shqiptarët.

Manjani: E kemi ndrit, e kemi ndrit!

Blendi Fevziu: Zoti Manjani nuk e pranon as vetë këtë.

Ndreca: Zoti Manjani nëse i bie hasha asaj që ka bërë, por unë kam qenë në qeveri me zotin Manjani dhe e di se çfarë ka bërë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...