E diel, 6 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

ylli manjani

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Manjani kritikon Metën: Ramën e bëre kryeministër, çfarë borxhi të kanë shqiptarët?

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndërhyrë në replikat mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Teksa ky i fundit e pyeste Metën çfarë...

Manjani: Politikanët shqiptarë hanë si europianë, flasin si amerikanë e sillen si turq

Për ish-Ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, Shqipëria ka nevojë për një politikë thellësisht europiane. Përmes një postimi në Facebook, Manjani shkruan se Europa është objektivi...

Taksë zero për bizneset, Manjani-Ramës: Ku ishe deri tani? Nuk hahet kjo rrenë

Ish-deputeti i LSI Ylli Manjani, ironizon kryeminstrin Edi Rama lidhur me taksimin zero për 77% të bizneseve të vogla. Manjani pyet se ku ishte deri...

Manjani thirrje opozitës: Bindni shqiptarët t’iu votojnë, lëreni Këshillin Politik

Për ish-Ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani, opozita zyrtare nuk duhet të humbë kohë në Këshillin Politik me mbledhje koti. Përmes një postimi në Facebook, Manjani...

Manjani: Kryeministër me 2 mandate, amerikanët s’janë budallenj që nuk e lënë presidentin më shumë se 8 vjet

Për Ish-Ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, ngrehina e Republikës në vendin tonë është e kalbur dhe që të ndërtojmë një shtet të qëndrueshëm dhe...

Çështja e ‘nxehtë’ e detit me Greqinë/ Manjani zbulon përse po ndodhin këto zhvillime

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me pretendimet e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje në detin Jon, dhe qëndrimin që...

“Era e keqe e prishjes së asaj marrëveshje është këtu…”, Manjani sfidon publikisht ambasadoren Yuri Kim

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shpërthyer ndaj ambasadores Yuri Kim, pasi ajo falenderoi kryeministrin Rama për ftesën për dialog mes palëve në Bjellorusi,...

“Gojët e liga thonë se po mbyllet me shpejtësi…”, Manjani lëshon deklaratën e fortë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani njofton se përflitet se shumë shpejt do të mbyllet projektligji për lejimin e kultivimit të hashashit. Ai parashikon se...

“Kandidati” i Ben Blushit po jetohet në politikën shqiptare, Manjani nxjerr parashikimet e frikshme

Ngjarjet kriminale në Elbasan, kanë shkaktuar reagime të shumta, duke e lidhur atë me lidhjet e politikës me krimin. Një nga vrasjet më e...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...