E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Arrestimi i Thoma Gëllçit, Manjani zbulon prapaskenat

Ylli Manjani e ka konsideruar si një cirk nga ana e Ramës, për arrestimin e ish-drejtorit të RTSH, Thoma Gëllçi. Për të është një lojë, që njerëzit të harrojnë çmimet e ngritura nga qeverisja korruptive. SPAK arrestoi mbrëmjen e djeshme ish-drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi, bashkë me tre vartësit e tij, të cilët ishin anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, në lidhje me një tender me vlerë rreth 87 milion lekë për blerjen e pajisjeve për kanalin televiziv “Rtsh Agro”. Sipas SPAK, Gellci ka shpërdoruar detyren në këtë tender, duke i shkaktuar shtetit një dëm të madh material.

Statusi

Arrestimi i Thomait Gëllçit dhe kopaçet që këput Bosi në TV me çmimin e hashashit janë cirk.

Cirku Rama që ofrohet si shfaqje për të bërë njerëzit të harrojnë çmimet e ngritura nga qeverisja korruptive!

Pjesë e kësaj shfaqje cirku është padyshim dhe partia e Lulit. Ky i fundit bën numra shpejtësie me Vulën e PD…

Nuk e di ç’ka bërë Thomai, por çfarëdo të ketë bërë nuk është ai që thau kaskadën e Drinit dhe burimet financiare të KESH dhe OSHE.

Meqë ra fjala, keni dëgjuar ndonjë krizë në botë që të ketë një datë fillimi dhe një datë fikse mbarimi?!! Se cirku Rama do të na fshijë edhe memorien. Do të na shpërlajë trutë para se të rrjepë paratë..

Dhe çmimi kërkohet të rritet me të paktën 40%, jo 18% sa ç’tha Bosi.

Sa më spektakël cirku aq më e madhe fshehja!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...