E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

thoma gellci

E ‘fundosi’ tenderi, gjykata merr vendimin për ish drejtorin e RTSH-së

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në burg ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi, i arrestuar nga SPAK dhe akuzuar për "shpërdorim detyre". Apeli ka...

Pse po sulmohet RTSH?

Nga: Lutfi Dervishi Televizioni publik nuk ka shumë miq, aq më tepër në Shqipëri! Ka shumë armiq. E sulmon politika nga të dy krahët dhe...

Thoma Gëllçi padit RTSH-në për shkarkimin nga detyra

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi, i arrestuar për "abuzimin me tenderin", për blerje të pajisjeve për kanalin "RTSH Agro" ka paditur RTSH-në duke e...

Lihet në burg ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka lënë në burg ish-drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi. Vendimi është dhënë pak minuta...

Abuzonte me tenderat, SPAK dorëzon në gjykatë kërkesën për Thoma Gëllçin

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë. Ai u prangos të premten, ndërsa...

Arrestimi i Thoma Gëllçit, Manjani zbulon prapaskenat

Ylli Manjani e ka konsideruar si një cirk nga ana e Ramës, për arrestimin e ish-drejtorit të RTSH, Thoma Gëllçi. Për të është një...

Arrestimi i ish-drejtorit të RTSH-së/ VOA: Shpërdorim në një tender

Në Shqipëri, ish drejtori i Radio Televizionit publik Shqiptar (RTSH), Thoma Gëllçi u arrestua të premten, pasi Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë...

Batërdia në krye të RTSH-së/ Momenti kur Rama e merr vesh në emision

Policia arrestoi me urdhër të SPAK-ut, ish-drejtorin e RTSH-së Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të këtij televizioni, Julian Tapia, Alban Malaveci, Ervin Muraj. Ata...

Korrupsion në tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH-së

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi, është arrestuar mbrëmjen e djeshme për llogari të SPAK me akuzën e "shpërdorimit të detyrës". Arrestimet për llogari të...

RTSH, Këshilli shkarkon Gëllçin, zgjedh Martin Lekën si drejtues të ri

Martin Leka do të zëvendësojë Thoma Gëllçin në krye të Radio Televizionit Publik Shqiptar. Ka qenë Këshilli i ri Drejtues i Radio Televizionit Publik...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...