E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Kadia e Manjani zihen në emision, ndërhyn Fevziu: Pse ziheni, sa i keni rrogat?

Një databazë me të dhënat personale u shpërnda në seri prej mbrëmjes së të martës përmes aplikacionit “Whatsapp”, duke shënuar rrjedhjen më të madhe të të dhënave zyrtare në Shqipëri. Databaza përmban numrat personalë, emrat, subjektet punëdhënëse si dhe pagën mujore të të gjithë personave të regjistruar si të punësuar në sektorin publik dhe atë privat në Shqipëri.

Zëvendës ministri i Financave, Besart Kadia, është përplasur me ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani në “Opinion”, pasi diskutonin mbi skandalin e publikimit të pagave. Kur Manjani nisi të fliste dhe për shpërndarjen e shenjave të gishtërinjve, Kadia reagoi ashpër. Menjëherë ndërhyri moderatori i emisionit, i cili me humor tha të mos ziheshin për rrogat.

Pjesë nga biseda:

Ylli Manjani: Tani unë nuk kam siguri, shenjat e gishtërinjve janë të digjitalizuar

Besart Kadia: Po mos dilni nga tema, e çuat në një tjetër nivel…

Ylli Manjani: S’të jap ty llogari fare se çfarë them

Besart Kadia: Po pse u fusni njerëzve frikën të përdorin teknologji?

Blendi Fevziu: Po pse ziheni, sa e keni rrogën?

Besart Kadia: Unë 1 milion e …

Blendi Fevziu: Prandaj iku Manjani nga Ministria

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...