E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

“Këtu vendos zonja Kim”, Manjani flet për qeverinë e re

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar për qeverinë e re, ndërsa ironizon lajmet që qarkulluan ditët e fundit se emrat e rinj të qeverisë Rama do të vendoseshin nën presionin e ambasadores Yuri Kim.

Kryeministri Edi Rama bëri publike këtë të enjte emrat e kabinetit të ri qeveritar, që do të drejtojnë vendin në mandatin e tretë. Rama ka zgjedhur që të lejë në ‘hije’ socialistët e vjetër, dhe t’i japi një mundësi ‘frymës së re’ që do të sjellin këto gra edhe vajza në politikë.

Statusi

Po që do bënte namin zonja Kim?! E mbani mend ç’thonin dje lajmet rreth tyre?!

Jo po 10 emra, jo po filani e jo po fisteku… Madje Rama “paskësh kërkuar edhe prova, për njërin që e gradosi sot..” kështu shiteshin lajmet dje pas dorëheqjes së Lefterit.

Hahahahhahahahahahha…

Dhe njerzia vijon ta hajë qetësisht të njëjtin lajm dmth të njëjtin sapun se këtu vendos zonja Kim, dhe jo Edi Rama…

Hahahahahahahahahahahaha

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...