E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Kriza globale ishte loja”, Manjani komenton deklaratën e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama i cili tha se çmimi i energjisë nuk do kthehet më siç ishte, dhe pasi kriza të ketë ikur. Manjani teksa analizon qëndrimin publik të Ramës, thotë se rritja e çmimit nuk ka lidhje me “krizën”, por qenka vetë kriza. Për rrjedhojë, “kriza globale” ka qenë një taktikë për të fshehur shumëçka.

Në konferencën e sotme për mediat, pas mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë dhe një ditë para prezantimit të planit të posaçëm për krizën energjetike, Rama tha se çmimin në benzinatë nuk e vendos shteti, por e vendos tregu. Duke iu referuar ekspertëve, ai theksoi se kriza ekonomike mund të zgjasë deri në vitin e ardhshëm, madje shtoi se nuk parashikohet që këto çmime do të shkojnë sërish siç ishin.

Statusi

Pra çmimi i energjisë, i rritur nga kjo “kriza globale”, nuk do uleshka kur kriza të ketë ikur.

Dmth rritja e çmimit nuk paska lidhje me “krizën”, por qenka vetë kriza. Ja pra që “kriza globale” ishte loja!!!

Siç e parashikuam. Duhet lënë 3 ditë se i përgenjeshtron vetë ato që ka thënë.

Tani presim të na zbulojë përse kaskada e Drinit u tha si dhe, si thahen financat e OSHE dhe KESH veçanërisht në vitet zgjedhore… Po pas disa ditësh do t’i thotë edhe këto, ashtu si padashje…

Për momentin i duhet një emergjencë. Nuk di të qeverisë pa emergjencë ky njeri!

Lexo edhe :   Një paketë alternative për përballimin e krizës së energjisë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...