E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

energjia

Një paketë alternative për përballimin e krizës së energjisë

Nga: Arben Malaj Përballë kësaj krize Rama theksoi se “plani ynë i kundërveprimit ndaj krizës energjetike ka tri pika: 1- Garantimin e furnizimit të pandërprerë;...

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Rritja e energjisë, Berisha bën thirrje për protesta

Menjëherë pas vendimit të qeverisë për shpalljen e emergjencës së furnizimit me energji elektrike, nga Elbasani ku zhvilloi ‘Foltoren’ e radhës, ish-kryeministri Sali Berisha...

“Kriza globale ishte loja”, Manjani komenton deklaratën e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama i cili tha se çmimi i energjisë nuk do kthehet më siç ishte,...

Kriza e energjisë/Rama mbledh ministrat: Nesër do publikojmë planin e posaçëm

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë ku deklaroi emergjencën në furnizimin e energjisë elektrike, Rama tha se nesër do të bëhet publik plani i...

Rama u përgjigjet pyetjeve për krizën energjetike: Do mbrojmë familjet

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur sot në mediat sociale qytetarëve, sa i takon krizës së energjisë dhe të naftës që mund të preket...

Energjia/Basha-deputetëve: Nxisni çdo formë rezistence, organizoni qytetarët

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është vënë në lëvizje, pasi sinjaleve që dha kryeministri Rama për rritjen e çmimit të energjisë. Kriza e paralajmëruar...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...

Gjigandi shqiptar i energjisë humbet miliona nga mungesa e sigurisë në punë

Në 30 nëntor 2017, pasi morën një telefonatë se në një fshat të Roskovecit kishte avari për shkak të motit të keq, Sabri Vlinga...

Energjia, në 2020 ra kosto e blerjes nga tregu i lirë, u rrit ajo nga KESH

Kosto e blerjes së energjisë për furnizimin e klientëve fundorë nga kompania publike e gjenerimit u rrit në vitin 2020 ndërkohë që krejt e...

Të fundit

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...

Afrimiteti i tyre nxiti diskutime/Donaldi gdhend në dru portretin e Semit

Semi dhe Donaldi kanë shfaqur afrimitet shoqëror me njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”. Bora Zamani nga ana tjetër hodhi poshtë aludimet se aktori i...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...

Gledis Nano zbardh lëvizjet e reja, njihuni me drejtuesit në rrethe

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një konferencë të jashtëzakonshme, ka zbardhur lëvizjet e reja. Gjatë mesditës, ai ka njoftuar ndryshimet në...