E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Foto/ Qeveria modeste e Malit të Zi, kryeministri i ri me taksi në punë

Kabineti qeveritar i Malit të Zi, është mbledhur sot zyrtarisht për herë të parë pas miratimit nga parlamenti.

Ajo çfarë ka rënë në sy, ka qenë thjeshtësia dhe modestia e kryeministrit dhe 12 ministrave.

Zdravko Krivokapiç edhe pse tashmë është kryeministër i vendit, shkoi me taksi në ditën e parë të punës. Disa prej ministrave kanë ndjekur të njëjtin trend.

Ndërkohë, disa anëtarë të tjerë të kabinetit kanë qenë edhe më modestë pasi pavarësisht një dite me shi në Podgoricë, ata kanë ardhur në këmbë dhe me një çadër.

Anëtari i vetëm shqiptar i kabinetit, zv.kryeministri, Dritan Abazoviç ndryshe nga kryeministri e ministrat u paraqit me një automjet tip ”Audi”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...

Emri/ Biznesmeni u qëllua me breshëri kallashnikovi në Sarandë gjatë natës

Një ngjarje kriminale ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Sarandës, ku një 35-vjeçar i identifikuar si Spiro Iljadhi, është qëlluar me breshëri...

Ndërtimi “shpëton” buxhetin e Tiranës; 44% e të ardhurave nga lejet për pallate

Monitor Bashkitë në pothuajse të gjithë vendin kanë ndier presionin e pandemisë në vitin 2020, duke ulur të ardhurat e veta nga taksat dhe tarifat....

Tiranë/ Gjashtë arrestime në 24 orë, narkotikë, dhunë dhe të dehur në timon

Bien në prangat e Policisë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. M.,...