E martë, 24 Nëntor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Qendra Shëndetësore

Sulmi me gurë ndaj qendrës shëndetësore, vjen lëvizja e radhës nga Manastirliu

Qendra shëndetësore në Elbasan është goditur me gurë, e ndërsa dritaret janë thyer. E rikonstruktuar vetëm dy muaj më parë, konform të gjitha standardeve,...

Qendrat shëndetësore pa vaksina gripi (VIDEO)

Në 30 Shtator nisi zyrtarisht dhe publikisht vaksinimi i popullatës për gripin e stinës. Ministrja Manastirliu deklaroi, se janë siguruar 368 mijë doza vaksine...

Qendra Shëndetësore Maliq vetëm me një mjek për 65 mijë banorë

Bashkia Maliq ka rreth 65 000 banorë të cilët kanë një Qendër Shëndetësore, ku për më shumë se dhjetë vjet shërben vetëm një mjek...

“Shërbim me standarde”, Rama jep lajmin e mirë për banorët e kësaj zone të Tiranës (VIDEO)

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka publikuar në orët e para të ditës pamjet nga qendra shëndetësore në Kombinat. Rama ka treguar pamjet se si...

“Ishin lënë në harresë”/ Manastirliu: Ja si i ndryshuam qendrat shëndetësore në Shkodër

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në Facebook një video të pesë qendrave të reja shëndetësorë në Shkodër. Manastirliu thekson se këto qendra shëndetësore...

Qendra Shëndetësore drejt përfundimit, Hajdari: Dy shërbime të reja falas për shqiptarët

E konsideruar si një nga projektet më ambicioze në Ballkan, “Qendra e Solidaritetit” ka hyrë në fazën e dytë të punimeve. Pas përfundimit të...

Vlorë/Qendra shëndetësore e zaptuar qysh prej 22 vitesh, shteti i pafuqishëm për ta liruar

Një qendër shëndetësore e zaptuar nga qytetarë që prej vitit 1997 në Vlorë është bërë objekt ankesash nga banorët që jetojnë në katet e...

Korçë, gjenden eshtrat e një njeriu në themelet e një Qendre Shëndetësore

Në fshatin Koritë të Korçës janë gjetur eshtrat e një njeriu. Bëhet e ditur se ato u zbuluan në themelet e Qendrës Shëndetësore të...

Të fundit

Çfarë kërkimi shkencor mund të bëjmë në Shqipëri?

Nga: Mentor Kikia Gjatë një diskutimi mes kolegësh, duke folur për cilësinë e arsimit, u hap debati për nevojën për rifillimin e kërkimit shkencor. -Po çfarë...

Në prag të 28 nëntorit “bashkohen” arkivat

Në prag të Ditës së Flamurit, Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave bëhet institucioni i parë i Shqipërisë që ka prani fizike në Kosovë, duke...

“Frikë për 6 muajt e ardhshëm”, parashikimi i Gates për pandeminë

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, në një intervistë të dhënë për CNN, është shprehur optimist për një vaksinë, por në të njëjtën kohë paralajmëron...

Pse po shtohen rastet e reja me Covid-19? Ja cilat janë arsyet kryesore

Rastet me koronavirus në SHBA dhe mbarë botën, po shtohen me ritme të frikshme nga fillimi i këtij muaji. Ndërsa ekspertët paralajmërojnë një dimër...

“Spektakël i pështirë”, Rama komenton gjobën ndaj Metës

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka komentuar festimin e ditëlindjes së aktorit Bes Kallaku, ku i pranishëm ishte edhe kreu i shtetit Ilir Meta...