E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

portokalli

Fotot/Kimikati ikën nga ‘Portokalli-a’?

Prej dy vitesh, aktori mjaft i dashur për publikun shqiptar, Olsi Bylyku, është pjesë e "Portokallisë" me rolin e Kimikatit. Thashethemet e fundit që...

Nuk donte të prishte numrin skenik, aktori i “Portokalli”-së paska kaluar dhëmbin në bark

Nuk janë të paktat incidentet që ju ndodhin aktorëve në skenë, por me profesionalizmin e tyre, arrijnë që të menaxhojnë pothuajse çdo situatë. Një situatë...

Britania në alarm portokalli, anija luftarake ruse pushton ujërat e saj

Një anije luftarake e marinës ruse është zbuluar se pasi do të dërgojë armët në Siri, do të kthehet për në Rusi dhe do...

Greqia në alarm portokalli: Nëse një anije goditet dhe mbytet …

“Skenarë të rrezikshëm  "luftës" nga gazeta pro-qeveritare turke, një ditë pas episodit në ishullin Ro”, kështu e nis shkrimin e saj gazeta greke “Prothema.gr”,...

Lufta në det me Turqinë, ushtria greke në alarm ‘portokalli’

Lidhur me tensionet e fundit greko-turke, është e qartë e mes dy shteteve është krijuar një krizë e paqartë, e cila fillon me ngjarjet...

Vini dhe Ola tregojnë si u dashuruan në emision

Portokalli nuk njihet si ndonjë frut pasionant, megjithatë Portakallia ka qenë një spektakël i frytshëm për historitë e dashurisë. Ami dhe Ermali janë një çift...

“Kutia e zezë” dhe misteri i ngjyrës portokalli

Është e pamundur të mos keni dëgjuar në ndonjë dokumentar, apo edhe në lajme për “kutinë e zezë”, pajisje kjo që duhet ta posedojë...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT