E premte, 4 Dhjetor, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

portokalli

“Shpresoj të mos përkeqësohem”, infektohet drejtuesja e “Portokalli”-së (VIDEO)

Drejtuesja e "Portokalli"-së Eneda Tarifa është infektuar me koronavirus. Me anë të një video-je në Instagram, ajo njofton familjarët, miqtë e ndjekësit që është...

“Më shikonte nëpër korridore teksa qaja”/ “Luzja” rrëfen periudhën e vështirë

Aktorja Renada Caci, e cila është e fiksuar në kujtesën e shqiptarëve me rolin e Luzes, ka rrëfyer disa të pathëna teksa ishte e...

U përjashtua nga ‘Përputhen’, Shqipja kërkon partner në një tjetër emision

Shqipja u përjashtua nga emisioni "Përputhen" në Top Channel, pas gjuhës së ashpër të përdorur në studio. Pavarësisht debateve të ashpra, sërish ndjekësit e...

Julian Deda tallet me Altin Bashën: Hallall plako, pas 17 viteve u bëre asistent regjisor

Pas 17 viteve si regjisor i spektaklit të humorit ‘Portokalli’, Altin Basha e largua nga Top Channel duke krijuar shumë zhurmë. Mësohet se ai...

“Suksese më të mirëve”, Xhemi Shehu mbështet aktorët e “Portokalli”-së

Moderatorja Xhemi Shehu konfirmoi largimin nga spektakli i humorit “Portokalli” disa kohë më parë. Por ende nuk dihen arsyet pse ajo ndërmori këtë akt. Ajo...

“Punoj ndershmërisht që të rris fëmijët”, aktorja e “Portokalli”-së flet për përfshirjen në PS

Aktorja Arjola Demiri surprizoi këdo teksa konfirmoi mbështetjen e saj në politikë, por duket se kjo rrugë nuk ka nisur së fundmi. Ndonëse qytetarët...

Altin Basha largohet pas 17 vitesh nga “Portokalli”-a, zbulohet emri i regjisorit që do e zëvendësojë

U bë një kohë e gjatë që përflitet se regjisori Altin Basha nuk do të ishte më pjesë e “Portokalli”-së. Madje shumë aktorë të...

“Mashtruese ordinere, ka shumë sms të tjera që do të turpëronin”, Altin Basha nuk lë gjë pa i thënë aktores së “Portokalli”-së

Duket se përplasja mes aktores Egla Ceno dhe regjisorit Altin Basha nuk kanë të përfunduar. Pas qëndrimit publik të aktores e cila ka shkëputur...

I nxori sms private, aktorja e ‘Portokalli’-së shpërthen ndaj Altin Bashës: Më ke dëmtuar moralisht dhe profesionalisht. S’do e lë me kaq

Emra të njohur nga trupa e aktorëve të “Portokalli”-së, kanë dhënë dorëheqjen nga spektakli për të nisur rrugëtim tjetër artistik. Një ndër emrat e...

Zbulohet kush do prezantojë këtë vit “Portokalli”-në krah Salsanos

Vendin e Xhemi Shehut në "Portokalli" do ta zërë këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Eneda Tarifa. Burime për “Who” tregojnë se Eneda Tarifa do të...

Të fundit

Altin Basha emërohet drejtor në institucionin e rëndësishëm

Kiço Londo është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental. Shkarkimi i tij vjen pas vendimit të Këshillimit të Ministrave. Ai është...

“Ka përdorur helikopterin e ushtrisë për fushatë”, Xhaçka padit PD-në

Gjatë ditës së sotme, Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në gjykatë një padi kundër PD lidhur me akuzat se ministrja Olta Xhaçka kishte udhëtuar...

Infektohet trajneri i njohur shqiptar, tronditet ekipi para ndeshjes me Tomorin

Koronavirusi futet edhe në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar, duke prekur këtë herë edhe skuadrën e Flamurtarit të Vlorës. Trajneri Dritan Resuli është...

Piktori i njohur humb betejën me virusin, gazetari rrëfen bisedën e fundit

Piktori Besim Tula ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Për ndarjen nga jeta të piktorit, ka reaguar miku i tij, gazetari Ilir Kadia,...

Nga se shkaktohen efektet afatgjata të Covid-19

Nga: Annalisa Camilli “Internazionale” Ëndrrat e këqija e përndoqën për muaj të tërë pasi doli nga spitali. Ëndërron sikur nuk është në gjendje të lëvizë,...