E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Altin Basha rikthehet në “Top Channel”

Altin Basha i cili është regjisor i spektaklit të humorit “Kosherja” në sezonin e dytë të transmetimit, do të rikthehet sërish në “Top Channel”. Një vit pasi shkëputi kontratën 17 vjeçare me ekranin e “Top Channel”, Altin Basha është në bisedime me drejtuesit e televizionit për të krijuar një program të ri. Programi në fjalë do të vijë në bashkëpunim me aktorin dhe moderatorin e “Portokalli”-së, Salsano Rrapi, bëjnë me dije burime për “bordo.al”.

Ndonëse ende nuk bëhen me dije detaje rreth natyrës që do të ketë ky program i ri, mendohet se Basha dhe Salsano janë shumë pranë firmosjes së kontratës.

Kujtojmë këtu se Altin Basha, regjisori prej 17 vitesh i programit “Portokalli” në Top-Channel, u largua përfundimisht nga spektakli në shtator të 2020-ës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...