E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

pasuria

Ndiqni pasuritë, jo rrogat

Nga: Mustafa Nano Publikimi i të dhënave financiare të shqiptarëve mua nuk m’u duk skandal, por kureshtare, madje edhe e dobishme, sepse bëhet transparente diçka...

Pasuria/ ILDKPKI gjobit 65 zyrtarë, më pak se gjysma paguan vullnetarisht

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë dhe Konfliktit të Interesave bëri të ditur se arkëtoi 65 gjoba të vendosura ndaj zyrtarëve,...

Apartament, tokë në Yzberisht dhe kredi! Pasuria e drejtorit të ri të policisë

Gledis Nano u betua në krye të detyrës së re si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Në fjalën e tij para strukturave...

‘Dua paratë, janë pensionet e prindërve’, zbardhet kërkesa e ish-gjyqtares

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkeleda Hoxhës, e cila kërkonte kthimin e vlerës monetare të sekuestruar në banesën e...

Shkarkohet prokurori, kishte dhënë 50 mijë euro hua dhe do merrte 110 mijë

Kreu i Prokurorisë Lushnje, Arben Dyla, është shkarkuar për shkak të problemeve me pasurinë. Ai u gjend në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos...

Nuk justifikonte pasurinë/ Si tentoi Theodhori Sollaku të mbrojë bashkëshorten

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Zegjine Sollaku u përball të enjten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, kur gjatë seancës dëgjimore u evidentuan mungesa...

Skeda/ Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Zegjine Sollaku nuk justifikon pasurinë

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Zegjine Sollaku do të përballet të enjten më 1 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjyqësore që...

Shpërthen Nishani: T’i konfiskohet pasuria çdo politikani që nuk e justifikon

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Bujar Nishani, i cili është një nga kritikët që kërkoi dorëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha, pas humbjes...

Humbi jetën në moshën 99-vjeçare, zbulohet pasuria marramendëse e Princit Filip

Disa ditë më parë, më 9 prill, ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare Princi Filip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elisabeth. Duka i Edinburgut humbi jetën në Kështjellën...

Ja vlera marramendëse e pasurisë së Devi Kasmit, kishte bandë kokaine në Milano

Zbardhen detaje të reja nga dosja e Prokurorisë së Tiranës mbi sekuestrimin e pasurive të familjarëve të Devi Kasmit, ky i fundit i vrarë...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...