E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Apartament, tokë në Yzberisht dhe kredi! Pasuria e drejtorit të ri të policisë

Gledis Nano u betua në krye të detyrës së re si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Në fjalën e tij para strukturave më të larta të policisë, Nano deklaroi se policinë nuk e zgjodhi për të bërë karrierë, por ishte një frymëzim nga babai i tij i cili po ashtu ka qenë polic.

Nano është shprehur se do të tregoj një angazhim maksimal, për të çuar para përmbushjen e reformave në Policinë e Shtetit, ndërsa të njëjtën gjë ka kërkuar edhe për kolegët.

Por sa është pasuria e Drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit? Pasuri e tij ka kaluar në filtër në Vetting, nga e cila ka rezultuar se nuk ka fshehje të pasurisë dhe ka burime të ligjshme për të justifikuar pasurinë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...