E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

paga minimale

Paga minimale 300 euro/ Basha: Rama kopjac i keq, shikon programin tim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me gratë në njësinë Dajt në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Basha u ndal te rritja...

A ndikon rritja e pagës minimale tek krimi dhe papunësia?

Ndërsa punëtorët me paga të ulëta vazhdojnë përpjekjet e tyre për të rritur pagën minimale në nivel federal në SHBA, disa qytete dhe shtete...

Merret vendimi/ Nga 1 janari, paga minimale 30 mijë lekë

Nga 1 janari 2021 paga minimale do të jetë 30 mijë lekë për 174 orë pune në muaj. Vendimi është marrë në mbledhjen e...

Qeveria vendos: Nga 1 janari 2021, paga minimale rritet në 30 000 lekë

Qeveria me anë të një VKM-je ka vendosur rritjen e pagës minimale. Nga 1 janari, paga minimale do të jetë 30 000 lekë, nga 26000...

Rritja e pagës minimale në 30 mijë lekë, biznesi kundër: Shton barrën fiskale

Nga 1 janari i 2019 paga minimale në shkallë vendi u rrit nga 24,000 në 26,000 lekë. Rritja ishte rreth 8 %. Paga minimale...

Rritet paga minimale në Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka nënshkruar një ligj që synon rritjen e pagës minimale për 7.5 për qind, përkatësisht në 195 dollarë. Shuma jo...

Sanders, Basha dhe paga minimale

Nga Klodian Tomorri: Bernie Sanders, një nga aspirantët e së majtës amerikane për President, është një nga avokatët më të fortë të rritjes së pagës...

Të fundit

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...