E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Horoskopi, 9 maj 2020

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Dashi

Keni ecur me ritme të shpejta gjatë këtyre kohëve në aspektin profesional, por është koha për një pushim. Ndaloni për një moment dhe shijoni jetën e arritjet tuaja.

Demi

Fjalët tuaja mund të kenë më shumë peshë se zakonisht gjatë ditës së sotme. Ndaj mendohuni mirë para se të flisni, në mënyrë që të mos pendoheni më pas. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Binjakët

Ekziston mundësia të përfshiheni në një situatë të sikletshme gjatë kësaj të shtunë. Tregojini të tjerëve vendin që iu takon. Mos u shqetësoni nëse dikush ju kritikon për sjelljen tuaj.

Gaforrja

Një dramë e vogël sot mund të shndërrohet në një pikë kthese. Jeni në drejtim të një tranzicioni të madh, ndaj bëhuni gati të jepni maksimumin tuaj. Rekomandohet që sot t’i kushtoni më shumë rëndësi mendimeve të të afërmve tuaj sesa mendimit tuaj.

Luani

Është normale që perspektiva të ndryshme të krijojnë opinione të ndryshme, ndaj nëse nuk ndiheni mirë nën praninë e dikujt, duhet të kuptoni që realiteti i tij/saj është thjesht ndryshe nga i juaji. Nëse ata nuk ju gjykojnë, nuk keni pse t’i gjykoni as ju.

Virgjëresha

Një person që mund t’ju prezantojnë së fundmi mund t’ju ndihmojë që të realizoni disa nga pritshmëritë tuaja. Shpejtësia do të jetë prioritet për ju sot. Ndaj, nëse ndiheni të sigurt veproni menjëherë.

Peshorja

Merrini gjërat më me qetësi sot. Nuk rekomandohet që të shtyni veten përtej kufijve. Nuk përjashtohet mundësia që disa gjëra sot të mos shkojnë ashtu sikurse e prisnit.

Akrepi

Ajo çfarë do të bëni në vijim do të ketë shumë ndikim në aspektin profesional. Mos hezitoni të ndërmerrni sot një vendim të rëndësishëm për të ardhmen tuaj. Ka shanse të mëdha që gjithçka të jetë në favorin tuaj.

Lexo edhe :   Horoskopi për ditën e sotme, puna dhe dashuria
Lexo edhe :   Puna, dashuria dhe ekonomia/ Horoskopi, 1 dhjetor 2020

Shigjetari

Keni humbur shumë energji aktualisht, ndaj duhet të rimëkëmbeni sa më shpejt të jetë e mundur. Nuk është momentin që të mbivlerësoni veten dhe të mos merrni për bazë mendimin e të tjerëve. Fakti që mund të mos jetë ideja juaj nuk do të thotë se nuk do të jetë e suksesshme.

Bricjapi

Nëse keni arritur kufirin me një person që nuk iu bën të ndiheni komod, ka ardhur momenti të tërhiqeni dh eta shmangni atë. Ka gjasa të mësoni disa fakte në lidhje me një çështje të caktuar, që do t’ju ndihmojnë pamasë në zbardhjen e saj.

Ujori

Të kesh një vizion të qartë është i rëndësishëm për të gjithë, jo vetëm për artistët, kineastët, apo shkrimtarët. Në jetën tuaj të përditshme, duhet të keni një filozofi të fortë që t’ju ndihmojnë të merrni vendimet e duhura për të ardhmen tuaj. Për të kultivuar aftësitë tuaja, shihni përpara dhe përpiquni të përcaktoni cilat janë disa nga pengesat e mundshme.

Peshqit

Nëse synoni të arrini diçka, lërini pas emocionet. Asgjë në jetë nuk është plotësisht e sigurt, por nëse do të tregoheni të vendosur, mund të jeni shumë pranë realizimit. Partneri/partnerja juaj ka gjasa të tregohet shumë kërkues ndaj jush.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...