E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

padi

“Pickoi ministren”, Rama e paditi për shpifje. Aktivistja: Ku ti gjej lekët? (video)

Pas lajmit se kryeministri ka paditur për shpifje aktivisten Sevim Arbana, ka ardhur edhe kundërpërgjigjja nga kjo e fundit. Në një intervistë për "News...

“Kam parë skenën, pickoi ministren”, Rama padit aktivisten (video)

Kryeministri Rama ka paditur aktivisten Sevim Arbana, lidhur me një deklaratë të bërë prej saj në emisionion “A Show”, në janar të 2019-s. Raportohet se...

Mali i Zi paralajmëron padi ndaj përdoruesve të flamurit shqiptar

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem të Malësisë,...

Kërkoi të mos njihej mandati i Rakip Sulit, Gjykata jep vendimin

Gjykatae Tiranës ka dhënë vendimin e saj, sa i përket padisë së ngritur nga Xhelal Mziu për zgjedhjet e 30 qershorit. Gjykata ka vendosur ta...

Skandali i Unazës së Re/ Qeveria padit shoqëritë e sigurimit: 2.6 milion USD dëmshpërblim

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikes njofton se ka paditur dy shoqëritë e sigurimit, që dhanë garancinë për kompanitë private, që do të ndërtonin Unazën...

30 qershori/ PD në Kukës padit komisionerët e zgjedhjeve

Partia Demokratike në Kukës ka paditur sot komisionerët e 14 qendrave të votimit të kësaj bashkie. PD i akuzon komisionerët për falsifikim të rezultatit...

Zgjedhjet/ Paralajmëron PD: Do ngremë padi, disponojmë fakte për falsifikim pjesëmarrjeje

Partia Demokratike shprehet se disponon fakte për mënyrën se si janë manipuluar shifrat, për numrin e pjesëmarrjes në zgjedhjet e 30 qershorit. Sekretari i Përgjithshëm...

Voltana Ademi padit ministrin Lleshaj për “shpërdorim detyre”

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi nuk ka ndërmend të tërhiqet pas situatës tensionuese më datë 20 qershor, ku mbështetës të opozitës u përplasën me...

“Mbajnë peng ambientet tona”, Bashkia Kukës padit anëtarët e KZAZ-së

Ditën e sotme, Bashkia e Kukësit ka paditur për shpërdorim detyre anëtarët e KZAZ nr.11, duke i akuzuar ata se vazhdojnë të mbajnë të...

Teatri Kombëtar pa emër/ Pesha: Siç hoqën gërmat, do i vënë edhe zjarrin

Nga Anxhela Ferra Artistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar janë ngritur sërish, kësaj radhe pas heqjes së gërmave në pjesën ballore të godinës....

Të fundit

Kërkohej nga drejtësia italiane, arrestohet 37-vjeçari në Vlorë

Një 37-vjeçar nga Vlora, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia ditën e sotme. Sipas policisë, vlonjati kërkohej nga drejtësia italiane pasi...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here...

Horoskopi, 27 maj 2020

Dashi Mund të ketë pasur disa ndryshime pozitive në aftësinë tuaj për të fituar para dhe portofoli juaj mund të lëshojë një psherëtimë lehtësimi tani....

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...
WhatsApp KONTAKTO TT