E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

padi

Meta dorëzon në SPAK kallëzimin penal ndaj ministres Gjonaj

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka bërë me dije se Meta do të kallëzojë në SPAK ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes një postimi në...

“E denoncoi vartësi”/ Zbardhet padia kundër kryebashkiakut të Librazhdit

Prokuroria e Përgjithshme nisi verifikimin për të kaluarën e kryebashkiakut të Librazhdit, Kastriot Gurra duke kërkuar formularin e vetëdeklarimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve....

Tiranë/ Përplasjet politike, dhjetëra padi për shpifje

Në Shqipëri prej disa kohësh vijon debati për paketën antishpifje, që është pritur me mjaft kritika edhe pse qeveria është tërhequr disa herë për...

“Nënat e Srebrenicës” padi ndaj Holandës: Ushtria nuk na mbrojti siç premtoi

Një betejë e re ligjore e emërtuar “Nënat e Srebrenicës” ka si objekt padinë e familjeve të viktimave të masakrës ndaj shtetit të Holandës....

Roma padi gjyqësore ndaj Interit për dështimin mes Spinazzola dhe Politanos

“Corriere della Sera” dhe “La Gazzetta dello Sport” bëjnë me dije se klubi i Romës po mendon të padisë Interin, pas dështimit të marrëveshjes...

“Na turpëroi të gjithëve”, Basha komenton padinë e ngritur për Haradinajn

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me padinë që kryeministri Edi Rama ka ngritur ndaj Ramush Haradinajt. Përmes një postimi në Facebook,...

“Padia e Ramës ndaj Haradinajt për shpifje”, mediat serbe në festë (FOTO)

Padia e Kryeministrit Rama ndaj atij në detyrë në Kosovë Ramush Haradinaj është shoqëruar me bujë të madhe në mediat serbe. Sipas padisë së...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Berisha: Vendim i marrë me urdhër të Vuçiç

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Rama për të paditur homologun e tij në Kosovë, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook,...

Rama ngre zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ngritur zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi për Drejtësi”, të mërkurën,...

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane. Disa ditë...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT