E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

padi

Roma padi gjyqësore ndaj Interit për dështimin mes Spinazzola dhe Politanos

“Corriere della Sera” dhe “La Gazzetta dello Sport” bëjnë me dije se klubi i Romës po mendon të padisë Interin, pas dështimit të marrëveshjes...

“Na turpëroi të gjithëve”, Basha komenton padinë e ngritur për Haradinajn

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me padinë që kryeministri Edi Rama ka ngritur ndaj Ramush Haradinajt. Përmes një postimi në Facebook,...

“Padia e Ramës ndaj Haradinajt për shpifje”, mediat serbe në festë (FOTO)

Padia e Kryeministrit Rama ndaj atij në detyrë në Kosovë Ramush Haradinaj është shoqëruar me bujë të madhe në mediat serbe. Sipas padisë së...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Berisha: Vendim i marrë me urdhër të Vuçiç

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Rama për të paditur homologun e tij në Kosovë, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook,...

Rama ngre zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ngritur zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi për Drejtësi”, të mërkurën,...

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane. Disa ditë...

Balliu: Rama i shpalli “luftë” BKH dhe SPAK

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka “shpërthyer” në akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për platformën anti-KÇK, që u prezantua sot nga vetë kreu...

Padia e Metës për Ardian Dvoranin do dorëzohet në 3 Prokurori

Presidenca do të dorëzojë pasditen e sotme padinë penale në ngarkim të kret të KED-së, Ardian Dvorani. Padia pritet të jetë dorëzuar në orën 14:30,...

“Unaza e Re”/ PD depoziton padi në Prokurori ndaj 6 funksionarëve të lartë

Pas përplasjeve fizike të banorëve të Astirit dhe punonjësve të policisë dhe IKMT-së pak ditë më parë, Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurori një...

Beteja për Kopshtin Botanik, Gjykata rrëzon padinë e Konit dhe dekanatit të FNSH

Gjykata Administrative e Apelit rrëzon padinë e bërë nga Rektori i UT-së, Mynyr Koni dhe Dekanati i FSHN-së, në lidhje me pronësinë e Kopshtit...

Të fundit

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...
WhatsApp KONTAKTO TT