E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

ofl

E sekuestruar nga OFL/Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lul Berishës

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, i ka kthyer makinën e blinduar Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit. Gjykata e Posaçme...

Të dënuar për prostutucion, trafikim dhe vjedhje, 3 persona deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë, 3 ish-të dënuarve për prostitucion, trafikim të miturish dhe vjedhje me armë. OFL i ka nisur...

Të dënuar për vrasje dhe terrorizëm, 3 persona do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Mirditë dhe Lezhë, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë 3-ish të dënuarve për vrasje dhe terrorizëm. Shtetasit që...

Ilir Meta ka filluar të mbrojë vjedhjet, në emër të patriotizmit

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka nisur të mbrohet nga akuzat për shitje të shtetësisë me stilin e Sali Berishës. Sali Berisha e ka zakon...

Vrasje e vjedhje me armë, 4-ish të dënuar do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Tiranë dhe Dibër, dhe u kërkon deklarimin e pasurisë 4 ish-të dënuarve për vrasje dhe vjedhje. OFL i...

Emrat/ Të dënuar për drogë dhe prostitucion, 3 persona në Tiranë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, u kërkon delkarimin e pasursë tre...

Të dënuar për vjedhje bankash e drogë, do deklarojnë pasurinë 5 persona në Vlorë, Durrës e Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Vlorë, Durrës dhe Shkodër ku u kërkon deklarimin e pasurisë, 5-ish të dënuarve për vjedhje dhe drogë. OFL...

Meta: Jap dorëheqjen nëse Rama provon se kam takuar subjekte të OFL-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një meszh Asamblesë së Partisë Socialiste, e cila do të mblidhet pasditen e sotme. Meta, si...

Të dënuar për drogë, 2 shkodranë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Shkodër, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë, dy ish-të dënuarve për drogë. OFL i ka nisur kërkesat me...

Të dënuar për vrasje, dy fierakë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Fier, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë dy ish-të dënuarve për vrasje. OFL i ka nisur kërkesat me...

Të fundit

Me k*llash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...