E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Të dënuar për vjedhje bankash e drogë, do deklarojnë pasurinë 5 persona në Vlorë, Durrës e Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Vlorë, Durrës dhe Shkodër ku u kërkon deklarimin e pasurisë, 5-ish të dënuarve për vjedhje dhe drogë.

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

A.S., banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit”;

A.S., banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

A.L., banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

H.H, banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

A.L., banues në Shkodër, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...