E premte, 29 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

pasuri

OFL ‘zbarkon’ në Dibër, zbulohen 4 të ‘fortët’ që duhet të deklarojnë pasurinë

OFL ka zbarkuar në Dibër, ndërsa u ka dërguar formularin 4 “të fortëve”. OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve...

Kishin rekorde kriminale në Belgjikë, policia sekuestron 3.7 mln euro prej dy vëllezërve shqiptarë

Policia e Tiranës i ka sekuestruar dy vëllezërve një pasuri prej 3,7 milionë eurosh. Njëri prej vëllezërve ka rekorde kriminale në Belgjikë, ku ka kryer...

2 “shënjestrat” e tjera të OFL-së, duhet të deklarojnë pasurinë për 48 orë

Dy “shënjestrat” e radhës të OFL-së janë dy ish-të dënuar për vrasje, plagosje e armëmbajtje pa leje. Policia e Shtetit njofton se vijon Operacioni Forca...

2 “shënjestrat” e OFL-së/ U kërkohet të deklarojnë pasurinë

Dy persona të njohur për drejtësinë shqiptare janë vendosur në “shënjestër” të Operacionit Forca e Ligjit. Bëhet fjalë për Aurel Hoxhallarin dhe Elidon Kotorrin, të...

Lista me emrat/ Do deklarojnë pasurinë, kush janë 32 personat e skeduar nga OFL

Në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit, Policia ka nisur 28 formularë, për subjekte që sipas saj preken nga akti normativ i datës 31...

OFL u kërkon 3 shtetasve që të justifikojnë pasuritë (Emrat)

Sot Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin për justifikimin e pasurisë 3 shtetasve. Bëhet fjalë për shtetasit: Ervis Martinaj, Arben Kaçorri dhe Valentino...

Vasili akuza Ramës:  OFL-ja po legalizon pasuritë e kriminelëve

Pas fjalës së kryeministrit Rama në Kuvend ka reaguar menjëherë LSI-ja. Petrit Vasili në një dalje publike për mediat ka hedhur akuza ndaj Ramës...

Nis zbatimi i rivlerësimit të pasurive, Lame thirrje qytetarëve të aplikojnë

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka njoftuar ditën e sotme se ka nisur zbatimi i rivlerësimit të pasurive të qytetarëve. Përgjatë një deklarate mediatike, Lame...

Iu kërkua nga OFL, Lulzim Berisha bën deklarimin e pasurisë

Ish-kreu i “Bandës së Durrësit”, Lulzim Berisha ka bërë sot deklarimin e pasurisë. Ky deklarim pasurie ka ardhur pasi OFL paralajmëroi Berishën dje se ka...

Pengmarrja e Jan Prengës/ OFL sekuestron pasuritë e 3 të “fortëve”

Operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar sot aksionin e saj të radhës. Ata zbarkuan ditën e sotme në Shkodër ku kanë vënë ne sekuestro pasuri...

Të fundit

Thaçi: S’duhet të humbet më kohë për formimin e Qeverisë së re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ditën e sotme i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Ndërkohë së fundmi ka reaguar vetë Thaçi përmes një...

“Me 80 persona të shtruar në spital, hapja stopon”, Manastirliu bën paralajmërimin e fortë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u shpreh se nëse numri i të shtruarve me Covid-19 shkon 80 dhe kemi të intubuar 15 ose 20...

“Koalicion PS-PD”, Baton Haxhiu lë jashtë LSI-në

Analisti Baton Haxhiu ka hedhur një ide të guximshme, duke propozuar krijimin e një koalicioni qeverisës mes PS dhe PD. Ai sqaron se ky...

Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit për dekretin

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sapo i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Gjykata Kushtetuese vendosi që vendi të mos shkojë në zgjedhje pas...

“Do ti ha veshin Ramës”/ Kryemadhi: Rilindasit e kanë në krevat, unë e kam në ring

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka sqaruar deklaratën e bujshme që bëri gjatë protestës, pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ajo tha në prononcimin për...
WhatsApp KONTAKTO TT