E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

ofl

E sekuestruar nga OFL/Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lul Berishës

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, i ka kthyer makinën e blinduar Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit. Gjykata e Posaçme...

Të dënuar për prostutucion, trafikim dhe vjedhje, 3 persona deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë, 3 ish-të dënuarve për prostitucion, trafikim të miturish dhe vjedhje me armë. OFL i ka nisur...

Të dënuar për vrasje dhe terrorizëm, 3 persona do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Mirditë dhe Lezhë, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë 3-ish të dënuarve për vrasje dhe terrorizëm. Shtetasit që...

Ilir Meta ka filluar të mbrojë vjedhjet, në emër të patriotizmit

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka nisur të mbrohet nga akuzat për shitje të shtetësisë me stilin e Sali Berishës. Sali Berisha e ka zakon...

Vrasje e vjedhje me armë, 4-ish të dënuar do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Tiranë dhe Dibër, dhe u kërkon deklarimin e pasurisë 4 ish-të dënuarve për vrasje dhe vjedhje. OFL i...

Emrat/ Të dënuar për drogë dhe prostitucion, 3 persona në Tiranë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, u kërkon delkarimin e pasursë tre...

Të dënuar për vjedhje bankash e drogë, do deklarojnë pasurinë 5 persona në Vlorë, Durrës e Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Vlorë, Durrës dhe Shkodër ku u kërkon deklarimin e pasurisë, 5-ish të dënuarve për vjedhje dhe drogë. OFL...

Meta: Jap dorëheqjen nëse Rama provon se kam takuar subjekte të OFL-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një meszh Asamblesë së Partisë Socialiste, e cila do të mblidhet pasditen e sotme. Meta, si...

Të dënuar për drogë, 2 shkodranë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Shkodër, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë, dy ish-të dënuarve për drogë. OFL i ka nisur kërkesat me...

Të dënuar për vrasje, dy fierakë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Fier, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë dy ish-të dënuarve për vrasje. OFL i ka nisur kërkesat me...

Të fundit

Zëdhënësi i Metës, sfidë Ramës: Kur do përballeni në studio televizive?

Presidenca i është përgjigjur akuzave të përfaqësuesve të maxhorancës në lidhje me “sulmin ndaj gazetarëve”. Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi thotë se ka vendosur të...

U shpartalluan nga Bajerni, klubi gjerman thumbon Barcelonën

Eintrahti Frankurtit nuk e ka bërë tragjedi humbjen e thellë 5-0 ndaj Bajern Mynihut ditën e djeshme në Bundesligë. Klubi tentoi të inkurajojë tifozët e...

Nuk i deklaroi, britanikes i sekuestrohen mijëra paund në Rinas

Një britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Asaj iu gjetën paratë gjatë kontrollit në vijën e dytë, të...

Patozi këshillon Topallin: Mos humb kohë me stalinistët e fundit në Evropë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi këshillon ish-kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli që të mos humbë kohë duke u marrë me ata, që...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...