E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Familja e të dënuarit jeton në varfëri, OFL i kërkon justifikimin e pasurisë

Dy ditë më parë, Operacioni Forca e Ligjit i ka çuar formularin për justifikimin e pasurisë familjes së të dënuarit Ledio Çyçllari, banues në Korçë. Ai është akuzuar për veprën penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese”.

Aktualisht, Ledio është duke vuajtur dënimin me 14 vjet heqje lirie në burgun e Zaharisë dhe prindërit e tij thonë se i biri nuk është dënuar për vrasje por për plagosje, pas një sherri banal që ka ndodhur në një lokal në fshatin e tij.

“Ne vetëm me një lopë vërtitemi. Shesim qumështin që t’i çojmë ndonjë lek për bukë në burg”, thotë nëna e të dënuarit.

Ndërkohë, OFL urdhëron që brenda 48 orëve, familja e Çyçllarit duhet të justifikojë burimin e pasurisë për një pasuri që nuk ekziston.

Kjo është një gafë nga ana e OFL, por nëse familja nuk arrin të justifikojë burimin e të ardhurave për blerjen e lopës, ajo mund t’i sekuestrohet me pretendimin se është blerë nga aktiviteti kriminal i Ledios.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...