E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Zgjedhjet/Veliaj: Subjektet e OFL-së të mos i afrohen fushatës

Kryebashkiaku Erion Veliaj, teksa dha çelësat e shtëpisë së re të rindërtuar për familjen e Besnik Fushës në Farkë, dha ultimatumin e prerë që subjektet e OFL dhe të shkarkuarit e Vettingut të mos i afrohen fushatës.

Teksa pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet, ai është drejtuar forcave politike, që të mos përdorin subjektet e OFL-së, duke i paralajmëruar se nuk kanë asnjë shans të fitojnë. Veliaj tha se PS s’ka punë me figura të OFL-së, apo me ata që s’kanë kaluar Vettingun.

(Minuta 8:40)

“Kur vijnë zgjedhjet, disa parti që s’kanë as program, as din e iman, që s’kanë bërë ndonjë punë konkrete, do përdorin dhunën, subjektet e OFL-së dhe gjithë kontigjentin që nuk kaloi Vettingun, do na i sjellin edhe si kandidatë.

Unë them se Farka është e qartë: Ne s’kemi punë me figura të OFL-së, apo me njerëz që s’kanë kaluar Vettingun, e që duan të riciklohen me politikën e partive të pashpresa”, tha Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...