E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Rama sulmon Metën: Bën fushatë skutave në Vlorë me subjektet e OFL-së

Kryeministri Edi Rama, nuk i ka ndalur sulmet ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta, edhe nga takimi i sotëm elektoral me strukturat e PS-së në Sarandë.

Sipas tij, Kreu i Shteti po zhvillon fushatën skutave me subjektet e OFL-së, madje premton se do të nxjerrë njerëz nga burgu.

Ndër të tjera, Rama e konsideroi koalicionin opozitar si një kope hienash.

Edi Rama: ”Saliu dhe partia e tij me një kryetar është një kukull. Një kukull që kurdiset dhe nga Ilir Meta që fatkeqësisht është Presidenti i vendit. Që siç tha Damiani ka vendosur informalisht kandidaturën në Vlorë, ka vendosur kandidaturën dhe e zhvillon fushatën skutave me subjektet e OFL-së, premton lart e poshtë se do tu nxjerrë njerëzit nga burgu atyre që cilëve u kërkon mbështetje. Mbledh këtu bashkë me atë Leskon që është fuçia e rakisë dhe fatkeqësia e madhe që i ka rënë Vlorës, dhe prokurorë e gjykatës që i ka goditur Vettingu. Janë mbledhur dhe ecin si një kope hienash dhe futen zgëqeve.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vlorë/SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’, ikën një tjetër drejtor

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...