E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

ofl

Të dënuar për drogë dhe vrasje, 4 persona nga Berati do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Berat ku u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, 4 ish-të dënuarve për drogë dhe vjedhje. Duhet...

Nxori informacion nga dosja “Top sekret”/ GJKKO lë në fuqi pezullimin e numrit 2 të OFL-së

GJKKO ka lënë në fuqi pezullimin e numrit 2 të OFL-së, Artan Shkëmbit. Pas seancës së sotme, avokati i tij Artan Broci deklaroi se...

OFL u dërgon formularin tre të dënuarve për qëllime terroriste

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë tre të dënuarve, të akuzuar për vepra penale me qëllime terroriste. OFL...

Pezullimi i kreut të OFL, Alibeaj: Vettingu në polici falsitet, krimi qeveris vendin

Partia Demokratike ka reaguar për pezullimin nga detyra të drejtorit të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, pasi rezultonte nën hetim për korrupsion e...

SPAK pezullon kreun e OFL-së, Dritan Zagani jep paralajmërimin e fortë

Pas shkarkimit nga detyra të kreut të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, një reagim është përcjellë nga ana e ish-shefit të antidrogës së...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Emrat/OFL iu dërgon ultimatumin e prerë 3 trafikantëve të rrezikshëm nga Durrësi 

Operacioni Forca e Ligjit iu ka drejtuar formularët për vetëdeklarimin e pasurisë, tre të dënuarve nga Durrësi, të cilët janë Afrim Keçi, Emiljan Keçi...

Emrat/ OFL i dërgon formularët 4 të dënuarve nga Tirana

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) u ka kërkuar që të deklarojnë pasurinë shtetasve Altin Çela, Genci Xhixha, Ergest Zhupani dhe Sulejman Sina. Shtetasit në fjalë...

OFL zbarkon në Korçë, në “sitë” katër trafikantët e drogës

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Korçë, duke u kërkuar burimin e pasurisë 4 të dënuarve për të njëjtën vepër penale. Në kuadër të zbatimit...

Mbi 300 të skeduar në 7 muaj nga OFL, por vetëm makina të sekuestruara

Që nga nisja e Operacionit Forca e Ligjit 7 muaj më parë, Policia e Shtetit u ka dërguar formularë për justifikimin e pasurisë mbi...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...