E hënë, 14 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

Oerd Bylykbashi

S’ka dakordësi në Këshillin Politik, opozita propozon tjetër formulë

Bisedimet në Këshillin Politik janë bllokuar sërish. Pas largimit të Rudina Hajdarit nga Këshilli Politik, mazhoranca dhe opozita kanë vijuar diskutimet, e ndërsa palët...

Bylykbashi flet pas Këshillit Politik: Arritëm synimin tonë

Përfaqësuesi i PD në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, ka thënë se opozita ka arritur synimet që kishte, identifikimin biometrik...

Bylykbashi: Çfarë synojmë me votimin biometrik

Përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, ka qenë sot i ftuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” për të folur për...

Bylykbashi: Mazhoranca s’do verifikimin elektronik, Gjykata Kushtetuese të hetojë shkeljet

Oerd Bylykbashi, në një deklaratë për mediat pas takimit të Këshillit Politik, deklaroi se mazhoranca nuk e do konsensusin dhe nuk lejojnë verifikimin biometrik....

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi e Vasili: Duhet të garantojmë mbrojtjen e zgjedhësit shqiptar

Përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur në lidhje me çështjet e diskutuara në tryezën e reformës zgjedhore. Në një prononcim...

Përmbyllja e procesit për reformën zgjedhore, opozita propozon të hënën për takim

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore kanë propozuar të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi. Oerd Bylykbashi i PD-së dhe...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri letër Vasilit dhe Bylykbashit për tryezën e bisedimeve

Bashkëkryetari i reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri, u ka dërguar një letër përfaqësuesve të opozitës jashtëparlamentare, që të kthehen në tryezën e bisedimeve. Në letrën...

Bylykbashi: Nuk do lejojmë ta miratojnë Kodin Zgjedhor pa opozitën

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi shprehet se maxhoranca është tërhequr nga qëndrimi provokativ i djeshëm i kryeministrit Edi Rama. Në një prononcim për mediat, pas...

“Zgjatja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore”, Bylykbashi: Nuk e lejon Kushtetuta

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me propozimin e qeverisë për shtyrjen deri në 23 qershor të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Përmes...

Akti normativ për qiranë/Bylykbashi: Budallallëk antikushtetues i Ramës

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me vendimin e kryeministrit Rama, në lidhje me qiratë. Përmes një postimi në Facebook, Bylykbashi e...

Të fundit

Robërit amerikanë që refuzuan të kthehen në Amerikë në fund të Luftës Koreane

Më 27 qershor 1953, Komanda e Kombeve të Bashkuara (UNC) dhe Forcat Komuniste të Koresë së Veriut nënshkruan një armëpushim që i dha fund...

Vjosa Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ-së

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar sot nga kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të dorëhiqet nga ky post. Mediat në Kosovë...

Jemin Gjana zyrtarizon rezultatin përfundimtar/ Basha kryetar i PD-së!

Kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana, ka konfirmuar mandatin e tretë të Lulzim Bashës në krye të selisë blu. Në një...

Njeriu që do ta rishohë në televizor vdekjen e tij

Nga Stefano Nazzi “Il Post” Është e vështirë të mos jesh retorik, kur bëhet fjalë për futbollistin danez, Kristian Eriksen, që shokoi botën kur në...

Makina merr flakë në ecje, policia jep detajet e para

Një mjet ka marrë flakë në aksin Himarë-Sarandë. Sipas policisë, shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Makina e markës “Nissan”, po drejtohej nga...