E enjte, 25 Shkurt, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Oerd Bylykbashi

Bylykbashi e fton t’i bashkohet PD-së, Patozi: Nuk futem në sqetullën e Bashës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka ftuar “live” në studion e “Open” kreun e Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, që t’i bashkohet demorkatëve në...

Bylykbashi kap ‘gafën’ e Ramës në Durrës: I hoqi qytetit 300 vite histori

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka kapur në gabim kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë, gjatë një bashkëbisedimi ditën e sotme me qytetarët në...

Durrësi nën ujë/ Bylykbashi publikon videon: Më 25 prill durrsakët do t’i bëjnë “respektet” e fundit

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi, ka publikuar një video nga një rrugët në Durrës që janë përmbytur. Me reshjet e para, qytetari bregdetar është nën ujë. Bylykbashi...

Ndarja e mandateve dhe koalicionet /Opozita e bashkuar dorëzon kërkesën për ekspertizën nga ODIHR

Përfaqësuesit e opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi i kanë dërguar një kërkesë Këshillit Politik, për të marrë asistencën...

Ja kush është i deleguari i PD-LSI në Komisionin e Posaçëm, për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ

PD dhe LSI i janë përgjigjur kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, në lidhje me emrin e përfaqësuesit në Komisionin e Posaçëm Parlamentar për zgjedhjen...

PD publikon formatin: Ja si mund të jetë një fletë votimi (Foto)

PD ka treguar një format flete votimi, ku kandidatët për deputetë do të shënohen me numra dhe jo emra. Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd...

Bylykbashi: Sollëm disa modele për listat e hapura, Gjiknuri i refuzoi

Në mbledhjen e Këshillit Politik, mazhoranca nuk ka mbështetur nismën e opozitës, për hapjen 100% të listave. Përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri...

‘Ping-pong’ për mbledhjen e Këshillit, opozita: Takohemi nesër ose pasnesër

Opozita jashtëparlamentare nuk tërhiqet nga kërkesa për të shtyrë takimin e sotëm të Këshillit Politik, të thirrur nga mazhoranca. Ata thonë se ndonëse gjykojnë...

Formula e re për KQZ-në/ S’ka konsensus në Këshillin Politik

Mbledhja e sotme e Këshillit Politik ishte sërish pa rezultat, pasi palët nuk kanë arritur në një marrëveshje. Ndërsa palët nuk kanë gjetur dakordësi për...

S’ka dakordësi në Këshillin Politik, opozita propozon tjetër formulë

Bisedimet në Këshillin Politik janë bllokuar sërish. Pas largimit të Rudina Hajdarit nga Këshilli Politik, mazhoranca dhe opozita kanë vijuar diskutimet, e ndërsa palët...

Të fundit

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampet siriane, Çuçi prej dy ditësh në Bejrut

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi prej dy ditësh ndodhet në Bejrut të Libanit, për procesin e riatdhesimit të shtetasve shqiptarë, që ndodhen në kampet...

Botërori ”Katar 2022”/ Hetimi i medias prestigjioze zbulon detaje tronditëse

Më shumë se 6500 nëpunës kanë ndërruar jetë në 11 vitet e fundit (mesatarisht 12 në javë) gjatë punimeve për ndërtimin e stadiumeve të...

Ushtria amerikane i dhuron Shqipërisë 29 automjete “Humvee” (Foto)

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhuruar Forcave të Armatosura shqiptare 29 automjete luftarake shumë-përdorimshe (Humvee). Lajmi është bërë i ditur nga...

Meta: Covid-19 u shfrytëzua për shkeljen e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e pandemisë në vend. Meta shprehet se Covid-19 jo vetëm i thelloi pabarazitë...

Nusret ndodhet në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron kuzhinieri i famshëm

Kuzhinieri i njohur Nusret Gokçe këto ditë po qëndron në Shqipëri. Burime të sigurta për bordo.al kanë treguar se kuzhinieri i veçantë dhe me famë...