E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

në rritje

Sulmi në El Paso është pjesë e një kërcënimi botëror në rritje

Nga Lois Beckett & Jason Wilson “The Guardian” Raportet se i dyshuari i sulmit me armë zjarri në një supermarket në El Paso të Teksasit,...

Meta pret homologun polak: Partneritet i shkëlqyer dhe në rritje mes vendeve

Presidenti Meta, priti në një takim Presidentin e Polonisë, Andrzej Duda, i cili ishte njëkohësisht dhe i Ftuar Nderi i Samitit të Liderëve të...

Me tensionet SHBA-Kinë në rritje, Evropa ka nevojë për një strategji globale

Nga Joshka Fischer, “Project Syndicate” Zgjedhja e Donald Trumpit si president i Shteteve të Bashkuara, mund të ketë nxitur fundin e “Shekullit Amerikan”, dhe të...

INSTAT: Tregtia me pakicë në rritje, ndikim kryesor nafta

Tregtia me pakicë ka regjistruar rritje në tremujorin e fundit të vitit të shkuar dhe ndikim. Instituti i Statistikave publikoi shifrat zyrtare ku  indeksi...

Infertiliteti në rritje/Të huajt zgjedhin të bëjnë në Shqipëri fekondimin in vitro

Infertiliteti ose pamundësia për të ngjizur fëmijë prek 10-13% të popullsisë shqiptare. Por cilat janë shkaqet e infertilitetit femëror ose mashkullor?  Pse e hasim...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...