E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

ndërtime

IKMT nis shembjen e ndërtimeve pa leje në Tale të Lezhës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit sapo ka nisur aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në Tale, Lezhë. IKMT bëri me dije se do...

Paralajmërimi i fortë i Ramës: Hera e fundit që shteti ndërton shtëpi falas

Nga kryeministria, në sallën e Hartave, pjesërisht e dëmtuar nga tërmeti, kryeministri Rama ka dhë një mesazh të qartë dhe të prerë për të...

Lejuan ndërtimet pa leje në Kavajë, procedohen 3 punonjës policie

Tre punonjës policie në Kavajë janë proceduar penalisht, pasi akuzohen se lejuan disa ndërtime pa leje dhe kanë falsifikuar dokumente. Hetimi për tre punonjësit u...

Bashkia reagon pas akuzave të PD-së: Nuk ka më ndërtime tek Liqeni

Pas deklaratës nga Partia Demokratike e cila akuzoi kryebashkiakun Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se kanë përgatitur fillimin e një krimi tjetër mjedisor...

“Zero ndërtime në Tiranë”/Mazreku: Keni keqkuptuar premtimin e Veliajt

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku tha sonte se është keqkuptuar premtimi i kryebashkiakut Erion Veliaj për zero ndërtime në Tiranë. I ftuar...

ALUIZNI/ Ish-drejtuesit legalizuan ndërtime pa leje në Butrint, KLSH i çon në prokurori

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori ish-drejtorin e ALUIZNI-t Sarandë, dy ish-përgjegjësve dhe dy specialistë. Këta persona akuzohen për legalizimin e...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...