E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndalohet

Makina përplas fëmijën në Elbasan, ndalohet drejtuesi

Një fëmijë 8 vjeç është përplasur nga një automjet në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh. Fëmija A.S. është dërguar në spital, nga ku mësohet fatmirësisht ndodhet jashtë...

I dënuar me 3 vite, ndalohet 40-vjeçari në Shkodër

Një person i shpallur në kërkim pasi është dënuar me vendim gjykate, u arrestua nga policia në Shkodër. Pllumb Çera 40 vjeç është dënuar...

Publicistit Shkëlzen Maliqit i ndalohet hyrja në territorin e Serbisë

Autoritetet e Serbisë i kanë ndalur publicistit Shkëlqen Maliqi hyrjen në vendkalimin kufitar në Merdare. Ai ishte nisur të merrte pjesë në ngjarje kulturore...

Përmbyset rrjedha e tragjedisë, lirohet klienti i prostitutës shqiptare

Ndalimi dhe marrja në pyetje për disa orë i një 63-vjeçari italian nuk ka dhënë rezultatet e shpresuara nga hetuesit italianë në provincën e...

Mashtron një shtetas dhe i merr 7500 euro/ Ndalohet 51-vjeçarja nga Fieri

Një 51-vjeçare është arrestuar nga policia në Fier, pasi akuzohet për mashtrim. Në pranga ka rënë shtetasja Liljana Llapashtica, banuese në Radostinë-Vadhizë, Fier, e...

Ndalohet njëri nga vrasësit e dyshuar të biznesmenit në Vlorë

Arrestohet një nga dy vrasësit e dyshuar të biznesmenit në Vlorë Vasil Dervishaj. Policia e Vlorës njofton se ka ndaluar 28-vjeçarin me iniciale A.C. nga Vlora. Gjatë...

Deputetit Tom Doshi i ndalohet hyrja në SHBA, reagon për herë të parë DASH

Departamenti i Shtetit bllokoi një ish-anëtari të parlamentit shqiptar i ka ndaluar hyrjen në SHBA, duke e bërë atë zyrtarin e dytë të atij...

Si mund të ndalohet çmenduria e Putinit

Nga Edward Lucas, “Center for European Policy Analysis”/Parandalimi dhe rezistenca, janë dy nga detyrat me të cilat ballafaqohet Perëndimi, teksa kërcënimi nga Kremlini po...

Ç’po ndodh? Ndalohet në Gjermani ish-udhëheqësi i Katalonjës

Ish-udhëheqësi i Katalonjës, Carles Puigdemont, është ndaluar në Gjermani, shkruan BBC. Ai akuzohet nga Spanja për rebelim dhe mosbindje ndaj shtetit. Ai u ndakua pas...

Ndalohet në Tiranë iraniani i dyshuar për terrorizëm

Policia e Tiranës ka ndaluar pak më parë në Tiranë një iranian i dyshuar për prirje terroriste. Iraninani me inicialet F. Z., është ndaluar në...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...