E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

ndalohet

Vlorë/ Sekuestrohet gomonia pas 5 orësh ndjekjeje

Më në fund, pas 5 orësh ndjekjeje, policia ka arritur të ndalojë mjetin lundrues të dyshuar me drogë në Vlorë. Gomonia e cila dyshohet se...

Po kërcënon gjithë Evropën, a mund të frenohet koronavirusi

Nga Barbie Latza Nadeau “Daily Beast” Romë- Fjala karantinë, vjen nga dialekti venecian i shekullit XVII-të që do të thotë “40 ditë”, aq sa ishte...

EMRAT/ Policia ndalon tragetin me mbetje nga Italia, arrestohen 6 vlonjatë

Policia ndaloi ditën e sotme një traget me mbetje të konsiderueshme amianti, mbetje e rrezikshme për shëndetin e njeriut dhe mjedisin e ndaluar me ligj...

Po përpiqej të kthehej në Shqipëri, kapet përdhunuesi shqiptar në Greqi

Policia greke ka arrestuar një 49-vjeçar shqiptar, i cili ishte dënuar për përdhunim të fëmijëve. Sipas mediave greke, ndalimi i shtetasit është bërë në Kakavijë,...

“Nuk di të këndojë!” Këngëtares shqiptare i ndalohet hyrja në Zvicër

Këngëtarja nga Kosova, Xhevahire Bytyqi, nuk do të mundet të shkojë dot në Zvicër për të kënduar sepse nuk është artiste e kualifikuar. Kjo...

Po shkonte në një studio televizive, ish-deputeti i PD-së ndalohet nga policia

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia mbrëmjen e sotme është ndaluar nga policia teksa ishte duke shkuar në emisionin “Open” në Top Channel. Ai ishte në...

Zëri i Amerikës: Ndalohet drejtuesi i PD, tensione te Drejtoria e Policisë

Tensioni mbetet i lartë para Drejtorisë së Policisë, drejt së cilës drejtuesit e opozitës u nisën rreth orës 22.20 minuta. Pak më parë atje...

Ndalohet kamioni në Durrës, kapen 3 të huaj me dokumente false

Policia Kufitare vijon zbatimin e masave shtesë në kontrollin e mjeteve dhe dokumentacionin e udhëtarëve. Gjatë 24 orëve të fundit është kapur një kamion në...

Ngjarja në ish-Bllok, ndalohet një person. Policia: Ka qenë prezent në lokal

Një 37-vjeçar u ndalua pasditen e djeshme në Kakavijë, pasi që po udhëtonte drejt Greqisë. Ai  dyshohet se mund të ketë lidhje me vrasjen...

Emri/Tapë në timon dhe qëllon me armë, ndalohet polici

Një efektiv policie është arrestuar nga SHÇBA në Durrës pasi ka qenë i dehur i dehur në timon. Përveç kësaj, ka qëlluar në ajër...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...