E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Ngjarja në ish-Bllok, ndalohet një person. Policia: Ka qenë prezent në lokal

Më të lexuarat

“Kjo është mrekulli”/ Policia përballet me atë që nuk pritej në aksin Sauk-Teg

Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar me radar për të parandaluar aksidentet rrugore. Referuar edhe aksioneve të ndërmarra...

Raporti i OKB: Marrëveshje e fshehtë Shqipëri Turqi për dorëzimin e gylenistëve

Një raport i zyrës së Komisionerit të Lartë për të Drejtat e Njeriut në OKB, hedh dyshimet se Shqipëria është pjesë e një marrëveshjeje...

Fluksi i frikshëm me të infektuarit, zbulohet lëvizja e fundit e Ministrisë së Shëndetësisë

Pavarësisht thirrjes së vazhdueshme të mjekëve, ende nuk ka një ndërgjegjësim në masë nga ana e qytetarëve. Dje u shënuan 4 vikima, shifër kjo...

Virusi i merr jetën ish-volejbollistes së Vllaznisë

Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një...

Rritet sërish kurba, shtim të pacientëve të moshave të reja

Situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët e fundit ka shtim të pacientëve edhe të moshave të reja. Janë kryer...

Komisioni për shkarkimin e Metës mblidhet nesër, çfarë pritet të diskutohet

Pas një ndërprerjeje disa mujore, ditën e nesërme do të mblidhet Komisioni që heton Presidentin Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Komisioni hetimor ka afat...

Pandemia në Shqipëri/ Numër i lartë rastesh të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

Shqipëria po vuan me situatën e rëndë me pandeminë. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 4 persona, e po kështu...

“Jemi përkeqësuar”, Et’hem Ruka nxjerr shifrat

Dita e djeshme shënoi një tjetër rekord të infektuarisht dhe pacietësh të cilët nuk ia dolën dot mbanë me COVID-19. Prof. Dr. Et’hem Ruka,...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

OBSH konfirmoi se pandemia përhapet përmes ajrit, njihuni me shpikjen më të re

Organizata Botërore e Shëndetësisë konfirmoi para pak ditësh se koronavirusi përhapet përmes ajrit. Ndërkohë, pas kësaj, një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Hjustonit në SHBA...

Një 37-vjeçar u ndalua pasditen e djeshme në Kakavijë, pasi që po udhëtonte drejt Greqisë. Ai  dyshohet se mund të ketë lidhje me vrasjen në një lokal në zonën e ish-Bllokut, mbrëmjen e së enjtes.

Policia dyshon se Geldo Hoti, ka qenë prezent në momentin e ngjarjes. I riu do të merret në pyetje për këtë çështje.

Për vrasjen janë shpallur ne kërkim nga policia komandoja Merviol Bilo, Ervin Mataj dhe Fabiol Alushi.

Mësohet se palët fillimisht janë konfliktuar verbalisht. Me pas mes tyre ka shpërthyer një konflikt fizik që në pak sekonda ka degjeneruar në përdorimin e armëve.

Nuk është e qartë se kush nga të 6 personat e përfshirë në konflikt ka përdorur armët. Pak orë pas krimit forcat e rendit gjetën një motor të braktisur në zonën e Kopshtit Zoologjik. Mjeti  dyshohet mund të jetë përdorur nga dy prej autorëve për t’u larguar nga vendi i ngjarjes.

Dy të plagosurit Ervis Martinaj dhe Eljon Hato po kurohen në spital të mbikëqyrur edhe nga policia pasi atyre u është komunikuar masa e arrestit.

Njoftimi i policisë

Tiranë

Kapet dhe ndalohet një tjetër shtetas i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.10.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi F. G., dhe u pagosën shtetasit E. M., dhe E. H.

Lexo edhe :   Finalizohet super-operacioni në Vlorë, procedohet kryeplaku i fshatit Tragjas

Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës në D.V.P. Tiranë në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Kufitare Gjirokastër, mbasditen e djeshme kapën dhe ndaluan shtetasin :

– Geldo Hoti, 37 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ka qenë i pranishëm gjatë konfliktit të ndodhur më datë 05.10.2018 në ambientet e brendshme të një lokali në rrugën “Ibrahim Rugova”.  Dyshohet të ketë qëlluar me armë zjarri gjatë konfliktit ku mbeti i vrarë shtetasi F. G., dhe u plagosën shtetasit E. M., dhe E. H.

Lexo edhe :   Detajet/ Gjendet një trup i pajetë brenda Portit në Durrës

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprat penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese kundër dy ose më shumë personave, mbetur në tentativë e kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga nenet 79/dh, 25, 278 të Kodit Penal.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...