E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Plagos rëndë ish-dhëndrin, ndalohet 54-vjeçari

Më të lexuarat

“Kjo është mrekulli”/ Policia përballet me atë që nuk pritej në aksin Sauk-Teg

Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar me radar për të parandaluar aksidentet rrugore. Referuar edhe aksioneve të ndërmarra...

Fluksi i frikshëm me të infektuarit, zbulohet lëvizja e fundit e Ministrisë së Shëndetësisë

Pavarësisht thirrjes së vazhdueshme të mjekëve, ende nuk ka një ndërgjegjësim në masë nga ana e qytetarëve. Dje u shënuan 4 vikima, shifër kjo...

Raporti i OKB: Marrëveshje e fshehtë Shqipëri Turqi për dorëzimin e gylenistëve

Një raport i zyrës së Komisionerit të Lartë për të Drejtat e Njeriut në OKB, hedh dyshimet se Shqipëria është pjesë e një marrëveshjeje...

Virusi i merr jetën ish-volejbollistes së Vllaznisë

Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një...

Rritet sërish kurba, shtim të pacientëve të moshave të reja

Situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët e fundit ka shtim të pacientëve edhe të moshave të reja. Janë kryer...

Komisioni për shkarkimin e Metës mblidhet nesër, çfarë pritet të diskutohet

Pas një ndërprerjeje disa mujore, ditën e nesërme do të mblidhet Komisioni që heton Presidentin Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Komisioni hetimor ka afat...

“Jemi përkeqësuar”, Et’hem Ruka nxjerr shifrat

Dita e djeshme shënoi një tjetër rekord të infektuarisht dhe pacietësh të cilët nuk ia dolën dot mbanë me COVID-19. Prof. Dr. Et’hem Ruka,...

Pandemia në Shqipëri/ Numër i lartë rastesh të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

Shqipëria po vuan me situatën e rëndë me pandeminë. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 4 persona, e po kështu...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

OBSH konfirmoi se pandemia përhapet përmes ajrit, njihuni me shpikjen më të re

Organizata Botërore e Shëndetësisë konfirmoi para pak ditësh se koronavirusi përhapet përmes ajrit. Ndërkohë, pas kësaj, një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Hjustonit në SHBA...

Mbrëmjen e sotme ka mbetur i plagosur një i ri pas një konflikti të ashpër me ish-vjehrrin. Sipas të dhënave zyrtare nga policia, një 54-vjeçar ka plagosur me mjete të forta ish-dhëndrrin e tij, pas një konflikti për motive të dobëta.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:10, në fshatin Kamenicë-Korçë, ku janë konfliktuar shtetasi Nizami Bezat, rreth 54 vjeç, banues në Kamenicë dhe ish-dhëndrri i tij shtetasi S.M, rreth 25 vjeç, banues në Kamenicë.

Gjatë këtij konflikti të ndodhur për motive të dobëta, Bezat, ka goditur me mjet të fortë dhe ka plagosur25-vjeçarin, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nuk dihen ende motivet e sakta por dyshohet se prishja e lidhjes me vajzën e autorite dhe problemet e lindura pas ndarjes kanë qenë shkaku.

Autori i dyshuar i ngjarjes ndodhet i shoqëruar në Komisariatin e Policisë Korçë, ku po kryhen veprimet e mëtejshme proceduriale dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarje.

Po kështu policia ka shoqëruar edhe të afërm dhe dëshmitarë që ndodheshin në vendin e ngjarjes kur ndodhi sherri mes autorit dhe të riut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti/ Java nis me diell dhe ulje temperaturash

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në...

VIDEO/ Anija ushtarake përfshihet nga flakët, lëndohen 21 persona

Një anije ushtarake amerikane është përfshirë nga flakët, duke bërë që të paktën 21 marinarë të mbeten të plagosur. Mediat e huaja bëjnë me dije...

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është gjetur pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi e zonja e shtëpisë e...

Thaçi merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të dalë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë, ku do të merret në pyetje për aktakuzën e ngritur...

Aksident në Shkodër- Lezhë, shënohet 1 viktimë

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Shkodër-Lezhë, teksa një person ka humbur jetën. Bëhet me dije se një automjet ka...