E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndalohet

Ndalohet i pafajshmi dhe lihet i lirë fajtori, ‘gabimi’ i Policisë Kufitare

Emisioni “Fiks Fare” denoncoi këtë të mërkurë sesi nga një “gabim” i Policisë Kufitare, një qytetari i është ndaluar e drejta të dalë jashtë...

“Kështu shkatërrohet partia”, Bregu akuza Bashës: Tokë e zanun! Ndalohet kalimi!

h deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, ka reaguar ashpër pasi një grup deputetësh demokratë kanë depozituar një projektligj i cili parashikon shfuqizimin e...

Vendimi/ Ndalohet importi i makinave para vitit 2009, ja si do veprohet

Qeveria duket e vendosur të ndalojë importin e makinave të përdorura. E parashikuar të fillonte në 1 janar të këtij viti, duket se strategjia...

Presidentin kinez e shqetëson shkronja “N”: Të ndalohet në internet

Makineria propaganduese kineze, ka propozuar ndalimin e shkronjës N në internet, në mënyrë që të shuajë kritikat ndaj Presidentit shtetëror Xi Jinping. Pekini është duke...

Rinas/ 63 personave u ndalohet e drejta e udhëtimit jashtë shqipërisë

Gjatë dy javëve të fundit të muajit Shkurt, janë të shumtë në numër personat që janë ndaluar nga Policia Kufitare e Komisariatit të Policisë...

Lëvizte me pistoletë në brez, ndalohet ish-luftëtari i ISIS

Policia e Pogradecit ka bërë të mundur arrestimin e një 27-vjeçari, i cili është kapur në flagrancë me një armë zjarri pistoletë. Policia bën...

Cigare kontrabandë në kufirin e Preshevës, ndalohet autori

Një 53-vjeçar ka tentuar të kalojë kontrabandë 30 stekë duhan, teksa kalonte në kufirin e Preshevës, në hyrje të Serbisë nga Maqedonia. Autori kishte fshehur...

Masa për ndotjen e ajrit, ndalohet qarkullimi. Policia vendos postblloqe

Komuna e Prishtinës ka filluar me masat parandaluese për uljen e ndotjes së ajrit, e cila ka marrë përmasa shqetësuese. Vendimi i komunës parasheh të...

Foto/Gjenden 150 kg kanabis brenda një furgoni, ndalohet një person

Policia e Vlorës ka sekuestruar 150 kilogramë kanabis sativa brenda një furgoni tip “Benz” në fshatin Cerkovinë të Novoselës. Furgoni me drogë ishte parkuar pranë...

Video/ Me pistoletë dhe fenelina policie në makinë, ndalohet ….

Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar dhe ka proceduar në gjendje të lirë shokun e tij për veprën “mbajtje pa të drejtë të...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...