E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

NATO

Nis zyrtarisht tërheqja e trupave të SHBA-së dhe NATO-s nga Afganistani

SHBA ka filluar zyrtarisht tërheqjen e trupave nga Afganistani, duke filluar fundin e asaj që Presidenti Joe Biden e quajti “lufta përgjithmonë”. SHBA dhe...

Kurti: Anëtarësimi i Kosovës në NATO do ta bëjë rajonin më të sigurt

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vijoi takimet në Bruksel, ku u takua me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Kurti tha se në këtë...

Ushtarët amerikanë të NATO-s nuk do lejojnë rusët të destabilizojnë Shqipërinë

Nga: Spartak Ngjela Koha sot në Shqipëri po punon underground – domethënë në mënyrë të nëndheshme. Por, gjithmonë në favor të shqipëtarëve dhe të Shqipërisë. Në...

NATO: Bllokimi i lundrimit, pjesë e praktikave destabilizuese të Moskës

NATO-ja e akuzon Rusinë se po acaron tensionet, duke i cilësuar si “veprim i pajustifikueshëm” planet e Moskës për të kufizuar kalimet përmes Ngushticës...

NATO: Rusia të ndalë lëvizjet e trupave rreth Ukrainës

Në kuartierin qendror të NATO-s zhvillohen mbledhje krize, sepse Rusia po grumbullon trupat përreth Ukrainës. Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg do të...

NATO kërkesë zyrtare Shqipërisë: Vaks*nimi i Ushtrisë të bëhet vetëm me Pfizer

Teksa procesi i vaksinimit po vazhdon në Shqipëri, NATO u ka dërguar një kërkesë autoriteteve shqiptare dhe Forcave të Armatosura, duke kërkuar që vetëm...

SHBA nuk angazhohet për anëtarësimin në NATO të Ukrainës

Shtetet e Bashkuara riafirmuan të martën angazhimin ndaj sovranitetit dhe integritetit territorial të Ukrainës, por nuk ofruan mbështetje publike për një proces të përshpejtuar...

Ti i hoqe vizat apo Berisha? Basha: Unë bëra pjesën time

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur në lidhje me premtimet që ka bërë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit, ku një...

Shqipëria 12 vjet në NATO/ Basha: Votoni PD-në, të integrojmë Shqipërinë në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh në 12-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Basha shpreh se me 25 prill duhet...

Kroacia do të rrisë praninë ushtarake në Kosovë në misionin e NATO-s

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq ka thënë të enjten në selinë e NATO-s në Bruksel se Koacia, në javët në vijim, do të rrisë...

Të fundit

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...