E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Duma: Marrëveshja me aleatët është gati për 2-3 ditë, nuk ka asnjë ngecje në PD

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka deklaruar se për dy ose tre ditët në vijim Partia Demokratike do të ketë gati marrëveshjen edhe me dy aleatët e tjerë, Fatmir Mediun e Shpëtim Idrizin.

E ftuar në “Open”, Duma tha se nuk ka asnjë ngecje mes Partisë Demokratike dhe aleatëve nuk ka asnjë ngecje dhe se fryma është mjaft pozitive.

“Jemi në një frymë shumë pozitive. Negociatat po vazhdojnë dhe nuk ka asnjë ngecje. Kanë mbëtur për tu bërë llogaritjet e fundit. Kam vënë re brenda selisë se fryma është pozitive dhe se marrëveshja është gati për 2-3 ditë,”– tha Duma.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...