E mërkurë, 27 Maj, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

memoriali

Sali Berisha përlotet tek memoriali i Azem Hajdarit (VIDEO)

Sot përkujtohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Pranë memorialit u mblodhën dhjetëra familjarë, politikanë, deputetë e njerëz të afërm të...

Theu memorialin turk, policia zbulon foton e agresorit

Vetëm pak ditë pas shkatërrimit të memorialit turk të vendosur tek zona e Liqenit Artificial, policia deklaron se autori është fiksuar nga kamerat e...

U thye në orët e para të mëngjesit, policia merr nën mbrojtje memorialin turk

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, persona të paidentifikuar kanë dëmtuar memorialin në nder të viktimave, që kundërshtuan tentativën e grushtit të...

Një memorial, që duhet të na bëjë të skuqemi

Nga Armand Bora: Nëse një ditë në Tiranë do të ngrihej busti i Pavel Litvinov, unë do të shkoja i pari bashkë me fëmijët e...

Sllova si krenari e Dibrës dhe memoriali i blerë i turpit në Tiranë

Nga Luan Rama: Përse nuk u përkujtua 75-vjetori i krijimit të Brigadës së 18-të partizane?! Sllova është një krahinë dhe një histori krenarie jo vetëm për...

PPP-të e fundit të rrugëve me kosto të fluturuara dhe memoriali turk

Nga Preç Zogaj: Në kuptimin politik të fjalës Kryeministri Edi Rama ka marrë një “ bonus” nga SHBA dhe BE për qëndrimin mbështetës, që ka...

DW: Ngritja e Memorialit, një veprim i nxituar

Qytetarë të Tiranës kërkojnë heqjen nga Parku Publik të Memorialit për të rënët turq në grushtin e shtetit 2016 në Turqi. Analistë të pavarur...

Bijtë bastardë të erdoganizmit

Nga Andi Bushati: Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë...

“Ç’i duhet memoriali shqiptarëve?”/ Ngjela i drejtohet me tone të ashpra Ramës

Analisti i njohur Spartak Ngjela ka reaguar sa i përket memoriali të vendosur te Parku i Liqenit, në Tiranë, kushtuar viktimave të grushtit të...

Griset flamuri grek dhe shkatërrohet memoriali i ‘vrasësit të shqiptarëve’ në Finiq

Persona të paidentifikuar, mbrëmjen e sotme, rreth orës 18:00, në fshatin Krane, Bashkia Finiq, kanë reaguar në lidhje me një turp që qëndron prej...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT