E enjte, 17 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Sali Berisha përlotet tek memoriali i Azem Hajdarit (VIDEO)

Sot përkujtohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari.

Pranë memorialit u mblodhën dhjetëra familjarë, politikanë, deputetë e njerëz të afërm të Hajdarit. Gjithashtu, në homazhe, ishte edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha, ish-lideri demokrat, Sali Berisha, bashkë me familjen Hajdari.

Krydemokrati Basha është fokusuar nga kamerat teksa i jep dorën vajzës së Azem Hajdarit, Rudinës. Kjo e fundit e ka kritikuar hapur Bashën lidhur me vendimin për djegien e mandateve dhe për marrëveshje me kryeministrin Rama.

Ndërkohë, i pranishëm në ceremoninë përkujtimore ishte edhe ish-kryeministri Berisha. Ndërsa, shfaqet i prekur gjatë momentit kur vendos kurorën me lule tek memoriali ku u vra themeluesi i PD-së. Ai është kapur nga kamerat teksa sytë i kishte të përlotur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Afrikë, zbulohet diamanti i tretë më i madh në botë (Video)

Debswana, një kompani që merret me zbulimin e diamanteve në Botsvana të Afrikës, tha se kishte gjetur një gur 1,098 karat, të përshkruar si...

Studimi: Ndërkohë që njerëzit po plaken njëlloj si dikur, diçka ka ndryshuar

Një studim i pashembullt mbi statistikat e jetëgjatësisë tek primatët njerëzorë dhe jo-njerëzorë, ka konfirmuar se ne ndoshta nuk do të mund ta ngadalësojmë...

Koreja e Veriut me mungesë ushqimi, 1 kg banane kushton 45 dollarë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka pranuar zyrtarisht se vendi i tij po përballet me mungesa të ushqimit. Duke iu drejtuar një...

Aksident në Fier/ Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Një aksident automobilistik me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e sotme në Cakran të Fierit. Mësohet se një person ka humbur kontrollin...

Ronaldo e hoqi nga tavolina, trajneri rus bën gjestin qesharak me Coca Cola-n

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo ''trazoi'' shtypin sportiv me veprimim e tij në konferencën për shtyp, para ndeshjes me Hungarinë. Sulmuesi hoqi nga tavolina dy shishet...