E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

medalje ari

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

“E ashtuquajtura Kosovë”/ Mediat serbe tërbohen nga fitorja e Distria Krasniqit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka triumfuar në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke fituar medalje ari. Krasniqi mundi në finale japonezen Funa Tonaki. Por, kjo fitores...

Rama shpërndan medalje ari: Nder t’i drejtohem pjesës më të mirë të shoqërisë

Kryeministri Edi Rama u ka shpërndarë sot në një ceremoni tek kryeministria medalje ari nxënësve të shkollave të mesme që kanë përfunduar gjimnazin me...

Izmir Smajlaj krenaria e shqiptarëve, medalje ari dhe në Lihtenshtejn (Video)

Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj ka fituar sërish një medalje ari në kërcim së gjati. Pasi u shpall kampion Euurope në turneun e Serbisë, tasi...

Tjetër medalje ari për Shqipërinë, Izmir Smajlaj kampion Ballkani

Pas Luiza Gegës, vjen një tjetër medalje ari për Shqipërinë. Këtë herë, është kampioni Izmir Smajlaj ai që ka fituar medaljen e artë në...

Romela Begaj frymëzon Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama është frymëzuar nga lajmi se Romela Begaj ka fituar medalje ari duke u shpallur kështu kampione bote. Këtë Rama e bëri të...

Romela Begaj fiton medalje ari, shpallet Kampione Bote në shkëputje

Romela Begaj tashmë është Kampione Bote në shkëputje, falë suksesit të saj dhe paraqitjes historike në Botërorin që po zhvillohet në SHBA. Romela u rendit...

Të fundit

“35 mijë euro kush vret Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...