E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

MBROJTJA

Sa zgjat mbrojtja nga vaksinat anti-covid?

Ekspertët nuk e dinë ende këtë gjë, pasi ata po merren akoma me studimin e njerëzve të vaksinuar, për të mësuar se kur mund...

Inxhinierë dhe Ambientalistë nga Berati: Të ndalet kjo masakër urbane

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar ditën e sotem një tryezë diskutimi për Trashëgiminë Kulturore në Qytetin e Beratit. Midis të fturave ka pasur inxhinierë...

Mbrojtja ndaj COVID-19/ Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social merr masa

Në kuadër të masave për të parandaluar përhapjen e COVID-19, Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social Shtetëror znj. Luneda Sufali ka njoftuar publikisht se...

‘U bë gazi i botës nga frika’, Vasili nxjerr videon: Shihni si mbrohet Rama nga policët

Ish-kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili ka komentuar vizitën që kryeministri Rama zhvilloi ditën e sotme në Shkodër në kuadër të turit “Shqipëria që...

“Nuk bëj gjyq me ju!”/ Dështoi për të 7-n herë, pse mbrojtja e Shullazit kërkon përjashtimin e gjyqtares

Për katër muaj me radhë, Gjykata e Apelit për Krime të Rënda nuk ka mundur të çelë shqyrtimin gjyqësor të dosjes së Emiljano Shullazit...

Shqiptarët mbeten mosbesues ndaj shërbimeve online

Shqiptarët mbeten ende në hapat e parë lidhur me sigurinë kibernetike. Shumica janë konservatorë kur vjen puna te shërbimet online që ofrohen nga institucionet,...

“Ndihem më i fortë se kurrë”, ç’thotë Berisha pas heqjes së mbrojtjes nga Garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vendimin e Gardës së Republikës për t’i hequr mbrojtjen ligjore që e ka gëzuar prej disa vitesh për shkak...

Katastrofë mbrojtja, kuqezinjtë pësojë dhe golin e tretë (Video)

Skocia nuk ndalet përballë kuqezinjve. Miqtë kanë shënuar edhe golin e tretë në sfidën e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ishte Forrest që dërgoi...

A e fundosi Sali Berisha bandën e Shullazit? Mbrojtja letër Prelës dhe Markut

Mbrojtësit ligjorë të Emiljano Shullazit, Gilmando Danit dhe Endri Qyqjas u janë drejtuar me një letër Drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika...

Katastrofë mbrojtja, PSG është duke u mundur nga Guingamp (Video)

Është mbyllur pjesa e parë dhe PSG është duke humbur përballë Guingamp, pas një gabimi qesharak të mbrojtjes parisiene në minutën e 20’. Ishte...

Të fundit

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....