E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

lituani

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Etrit Berisha: Ndeshjen e ardhshme duhet të fitojmë, e dimë çfarë duam

Kapiteni i Kombëtares, Etrit Berisha, u shpreh i kënaqur për përformancën që Shqipëria bëri në sfidën ndaj Lituanisë. Ai tha në një prononcim pas...

Shqipëria barazon pa gola ndaj Lituanisë në Ligën e Kombeve

Reja nuk arriti sërish të ndërtojë një skuadër fituese. Shqipëria ka marrë një tjetër barazim pa gola në Ligën e Kombeve, këtë herë në transfertë...

Lituani-Shqipëri 0-0/ Start i vrullshëm, Kombëtarja në kërkim të revanshit

Ka nisur ndeshja në Lituani. Siç dihet tashmë, trajneri Reja i qëndron fantatik formacionit 3-5-2 ku në portë është kapiteni Etrit Berisha. Kuqezinjtë e drejtuar...

Publikohen formacionet zyrtare Lituani-Shqipëri, Reja surprizon me titullarët

Shqipëria kërkon revansh në Lituani. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Edi Reja, do të zbresin në fushën e “LFF Stadium” në orën 18:00, dhe...

Liga e Kombeve, Manaj: Synojmë fitore ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë

Në prag të dy sfidave të Ligës së Kombeve, atë ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë, sulmuesi Rei Manaj thotë se te Kombëtarja duhet të japin të...

Mbylli gruan në tualet, dyshonte se ishte infektuar me koronavirus

Frika nga koronavirusi të çon drejt veprimeve të papërgjegjshme. Një person në Lituani ka mbyllur bashkëshorten e tij në tualetin e shtëpisë, pasi dyshonte...

Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...