Aktualitet

“Fundjavë Ndryshe” çon për kurim në Turqi 14-vjeçaren me sëmundjen e rrallë


               Publikuar në : 16:28 - 19/08/19 M. S

14-vjeçarja Elona Kuburja, e cila vuan nga një sëmundje e rrallë, është nisur me avion privat të specializuar drejt Turqisë. Duket se të gjithë lutjet e saj nuk kanë shkuar në ‘vesh të shurdhët’, pas apelit të hapur të themeluesit të fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari.

E reja nuk mundet të gjejë dot kurim në Shqipëri, dhe për këtë arsye i duhet të kurohet në një spital privat në Turqi.

“Urgjente! Në limitet e jetës!

Sapo dola nga dyert e spitalit në Tiranë. Takova Elonën, vajzën 14 vjeçare që po lufton me vdekjen. 
U trishtova shumë, sprovë e madhe për vajzën dhe familjen e saj. 
E megjithatë Elona kishte shpresë !!!

Elona Kuburja vuan nga një sëmundje e rrallë, që quhet hemangioma kongenitale, të cilën e ka pasur që në lindje. Prindërit kanë kontaktuar me një spital në Turqi dhe i duhen 14.500 Euro për transportin e fëmijës drejt spitalit Turk dhe 30.000 Euro për të nisur procedurën mjekësore.

Ju lutem shpërndajeni! 
Më poshtë linku për të kontribuar :

GoFundMe : https://ëëë.gofundme.com/f/perelonen
PayPal : [email protected]

Zoti të ndihmoftë Elona!

“Bamirësia nuk të varfëron”.

Qytetarët nuk kanë qëndruar pasiv, e ndërsa vajza është transportuar drejt Turqisë. Këtë lajm e ka përcjellë Arbër Hajdari.

“Live nga Aeroporti “Nënë Tereza” . Nisja e Elonës me avion privat të specializuar drejt Turqisë. Bamirës Zoti ju shperbleftë ♥️
Zoti qoftë me ty Elona.

Vajza nga Fushë-Kruja është diagnostikuar me një sëmundje tepër të rrallë dhe të rëndë, që në gjuhën mjekësore njihet si hemangioma kongenitale me evolim drejt sindromës kasabach mërittë, prej të cilës ka vetëm 250 raste te raportuara ne botë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT