E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Mbylli gruan në tualet, dyshonte se ishte infektuar me koronavirus

Frika nga koronavirusi të çon drejt veprimeve të papërgjegjshme. Një person në Lituani ka mbyllur bashkëshorten e tij në tualetin e shtëpisë, pasi dyshonte se ishte infektuar nga koronavirusi.

Burri ishte frikësuar tej mase, pasi kishte marrë informacione se bashkëshortja e tij ishte takuar me një kineze që vinte nga Italia. Gruaja ka lajmëruar policinë, dhe vetëm agjentët kanë mundur ta lirojnë.

Para policisë, burri u justifikua me faktin se kishte qenë i detyruar të vendoste bashkëshorten e tij në karantinë, si një masë për të shmangur përhapjen e virusit.

Pavarësisht këtij akti, gruaja nuk e denoncoi burrin e saj në polici, dhe çështja është mbyllur. Ajo ka kryer testin për koronavirus, dhe rezultoi negative.

Në botë është parë një rritje e shpejtë dhe përhapje e menjëhershme e koronavirusit, duke çuar kështu në izolimin e shumë shteteve.

Jashtë territorit të Kinës, vendi i goditur më fort deri më tani është Koreja e Jugut dhe Irani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Me gaz në zemër” – Kancelarja gjermane largohet me nderime ushtarake

Mbas 16 vjetësh në krye të qeverisë gjermane, Angela Merkel, ndahet me një ceremoni të madhe ushtarake. Angela Merkel është kancelarja e parë e...

Paradokset politike të Berishës

Nga: Agim Baçi Ish-Kryeministri Berisha, tashmë në një revansh të pamenduar për të rimarrë Partinë Demokratike, tetë vite pasi deklaroi dorëheqjen pa kthim, më shumë...

Aksidenti tragjik në Bullgari/Mbërrijnë në Shkup trupat e pajetë të viktimave

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, kanë arritur kufomat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari. Avionët ushtarakë janë ulur në aeroportin e Shkupit, ku...

Jep dorëheqjen kreu i degës së PD në Lezhë, ja kush e merr drejtimin e partisë

Kryetari i PD-së në Lezhë, Zef Gjoka, ka dhënë dorëheqjen. Gjoka e ka paraqitur dorëheqjen pranë Partisë Demokratike, qendër, ndërsa nuk dihen ende arsyet...

Hidhet shorti në Presidencë, zgjidhen anëtarët e rinj të KED

Në Presidencë është hedhur shorti për zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Marsida Xhaferllari dhe Elsa Toska janë zgjedhur përfaqësueset e Gjykatës...