E shtunë, 23 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

lindin

Vendi ku lindin vetëm vajza prej 12 vitesh, ofrohet shpërbim për ata që lindin djem

Prej 12 vitesh, një fshat i vogël i pozicionuar në juglindje të Polonisë nuk sheh më djem, pasi lindin vetëm vajza. Bëhet fjalë për...

Bëni llogaritë, fëmijët më të zgjuar lindin në muajin ….

Në qoftë se keni ndërmend të sillni në jetë një fëmijë, atëherë duhet të bëni mirë llogaritë.  Pasi së fundmi muaji në të cilin keni...

Tiparet fizike të nënave që mund të lindin fëmijë me autizëm

Shkencëtarët nga Universiteti Northwestern, në SHBA, kanë zbuluar një lidhje mes obezitetit tek nënat e reja dhe autizmit tek fëmijët. Rezultatet shokuese, të prezantuara ditën...

Vajzat ukrainase fitojnë para kur lindin fëmijë për të tjerët

Ukraina, një nga vendet më të varfra evropiane, është bërë një parajsë për prindërit e ardhshëm që nuk lindin dot fëmijë. Në një vend...

Të fundit

Pse po nxiton Sali Berisha për të pushtuar PD?

Nga: Alfred Peza I pyetur nga gazetarët në prapaskenën e një emisioni të debatit televiziv para zgjedhjeve të 2005, se shqiptarët duket sikur do ia...

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...