E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Kthim

Raketa kineze në rënie të lirë në Tokë: Trajektoret që lidhen me Italinë

Një kthim i pakontrolluar në atmosferën e fazës së dytë të raketës kineze Mars Long Long 5B pritet rreth orës 2.24 të dielën 9...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Kuvendi i rrëzon Metës 3 dekrete, Evis Kushi miratohet si Ministrja e re e Arsimit

Kuvendi ka rrëzuar sot gjatë seancës parlamentare 3 dekrete për kthim Presidentit Meta. Bëhet fjalë për ligjet për shtetësinë, pronat e paluajtshme dhe zhvillim rajonal...

BE-ja kundër kthimit të Rusisë në G7

Bashkimi Evropian është kundër bërjes së çdo ftese të pakushtëzuar për Rusinë, që do të mundësonte ribashkimin e saj në bisedimet midis udhëheqësve botërorë...

110 kosovarë kthehen nga Siria në Kosovë

110 persona qytetarë të Kosovës, të cilët ishin në zonat e konfliktit në Siri u kthyen në Kosovë. Kthimi i tyre u bë në...

Ahmetaj i prerë: Lojërat e fatit do mbyllen, nuk ka kthim pas

Përfaqësues të Komisionit të Ekonomisë janë mbledhur për të shqyrtuar draftin për ligjin për “Lojërat e Fatit”. Gjatë fjalës së tij, ministri i Ekonomisë dhe...

Video/Sali Berisha loton live në emision: Largimi im është pa kthim

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Kjo javë" ku gjatë intervistës ka kujtuar kohën kur ishte në krye të...

Ambasadori rus shpreh tërbimin e Kremlinit: S’ka kthim pas, përgatituni për luftë

Rusia ka nisur një sulm të ashpër ndaj Donald Trump për "veprimet e tij të pamatur" pas një sulmi të kohëve kundër Bashar al-Asadit. Yury...

S’ka kthim pas, Shqipëria hap negociatat me BE-në

Raporti i Komisionit Evropian që do të publikohet të martën e 17 prillit do të propozojë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sipas...

Berisha braktis demokratët: Jam larguar nga kryesia, por s’ka më kthim

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar s e qëndrimi i tij në politikë lidhet drejtpërdrejt me interesin e publikut.Ai tha se nëse  do të humbja ...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...