E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

kryeministria

‘Rama pëlqen të na nënshtrojë’, aktivistët kundër maskave shoqërohen në polici

Një grup aktivistësh të Shoqërisë Civile, organizuan një protestë përpara kryeministrisë, duke kundërshtuar vendimin e fundit për mbajten e maskës në çdo ambient. Një prek...

Çfarë po ndodh para Kryeministrisë? Policia shpërndan me forcë protestën e pronarëve të lokaleve

Sikundër dje, edhe sot të prekurit nga vendimi i qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës, u përpoqën të mblidheshin përpara Kryeministrisë për të...

Rama shkarkon drejtoreshën e TENDERAVE, dy ditë kohë për zëvendësimin e bujshëm

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra kryetaren e Komisionit të Prokurimit Publik, Evis Shurdha (Shehu), e cila jepte verdiktin përfundimtar për ligjshmërinë e...

Tërmeti/ Zbulohen dëmet brenda Kryeministrisë

Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme kolosale edhe tek selia e Kryeministrisë. Sallat ku shpesh herë kemi parë që të organizohen edhe aktivitete...

Varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë, qeveria miraton fondin e shpronësimit

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësimin, për interes publik, të pronarit të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga zbatimi i...

Kryeministria nuk i ‘shpëton’ tërmetit, dëmtohet godina (Video)

Tërmeti katastrofik me magnitudë 6.4 ballë të shkallës Rihter që goditi vendin tonë dy ditë më parë, la pasoja tragjikë. Deri më tani 46...

Kurti i shkon në zyrë Edi Ramës, “kokë më kokë” prej 4 orësh

Kreu i Lëvizjes "Vetëvendosje", dhe kryeministri i mandatuar i Kosovës, Albin Kurti, është takuar mbrëmjen e sotme në Tiranë me kryeministrin Rama. Takimi mes dy...

Rama anuloi fluturimin drejt SHBA-së, mbledhje urgjente te Kryeministria në mesnatë

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë në mesnatë qeverinë për të diskutuar për përballimin e gjendjes. Aktualisht ndodhet në Frankfurt, por mësohet se pas...

Video/ Trazirat e 14 shtatorit 1998, ja si amerikanët sprapsën Sali Berishën

Të majtët i referohen shpesh si grushti i dështuar i shtetit. Të djathtët e cilësojnë si një revoltë të justifikuar popullore, kundër një qeverie...

Demokratët “votojnë” përpara Kryeministrisë, ja çfarë shkruhet në “fletët e votimit”

Sikundër u paralajmërua, opozita po zhvillon protestën e radhës kombëtare para Kryeministrisë. Në nisje të protestës, mbështetës të opozitës kanë vendosur përpara godinës së qeverisë...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...